Search
Close this search box.

Výstavu českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji navštívilo tisíce lidí

Již 6. ročník Výstavy českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji proběhl v KD Šeříková v Plzni. Během dvou výstavních dnů navštívilo akci více než 5 000 zájemců o pěstitelství a nákup regionálních produktů. Kromě zahrádkářů z Plzeňského kraje, kteří nabízeli květiny, papričky mnoha odrůd, jablka, hrušky i dýně a brambory, se zúčastnili také zástupci z Chamu. Na slavnostním zahájení zastupovala Zemský okres Cham Renáta Mühlbauer, Plzeňský kraj pak radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Radka Trylčová, výstavu si první den prohlédla také náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová. Zúčastnil se také předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík a zástupci regionálních svazů a sdružení ČZS.

„Je mi ctí se zde setkat s pěstiteli nejen z našeho kraje, ale i sousedního Bavorska, kteří věnují čas a úsilí právě této často opomíjené činnosti. Zájem o regionální produkty roste a je velmi nutné tyto pěstitele podporovat. Alespoň touto cestou, organizací výstavy, která je i letos velmi úspěšná, bychom jim chtěli vyjádřit dík,“ uvedla Radka Trylčová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient