Výstavu českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji navštívilo tisíce lidí

Již 6. ročník Výstavy českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji proběhl v KD Šeříková v Plzni. Během dvou výstavních dnů navštívilo akci více než 5 000 zájemců o pěstitelství a nákup regionálních produktů. Kromě zahrádkářů z Plzeňského kraje, kteří nabízeli květiny, papričky mnoha odrůd, jablka, hrušky i dýně a brambory, se zúčastnili také zástupci z Chamu. Na slavnostním zahájení zastupovala Zemský okres Cham Renáta Mühlbauer, Plzeňský kraj pak radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Radka Trylčová, výstavu si první den prohlédla také náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová. Zúčastnil se také předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík a zástupci regionálních svazů a sdružení ČZS.

„Je mi ctí se zde setkat s pěstiteli nejen z našeho kraje, ale i sousedního Bavorska, kteří věnují čas a úsilí právě této často opomíjené činnosti. Zájem o regionální produkty roste a je velmi nutné tyto pěstitele podporovat. Alespoň touto cestou, organizací výstavy, která je i letos velmi úspěšná, bychom jim chtěli vyjádřit dík,“ uvedla Radka Trylčová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.