Výstaviště Praha obnovilo ve svém areálu Růžovou zahradu

Pražské Výstaviště během letošního podzimu znovuotevře ve svém areálu Růžovou zahradu. Obnova Růžové zahrady je jedním z dalších kroků k revitalizaci celého areálu a jeho relaxačních zón. Na ploše 2 000 metrů čtverečních návštěvníky obklopí vůně několika desítek rostlin růží a okrasných sakur.

„Plné zprovoznění zahrady bude naplánováno dle aktuálních klimatických podmínek, rostliny se totiž musí opečovávat, než vzejdou a vyrostou do patřičné velikosti,“ uvedl projektant podílející se na vzniku zahrady, Ing. Tomáš Pilař. Vzhledem k tomu, že Růžová zahrada je koncipována jako rozárium, bude nejrozšířenější rostlinou v zahradě růže popínavá, chybět ale nebude ani tradiční třešeň pro májové polibky. „Základní koncept zahrady replikuje stávající modrou kašnu formou modrofialově kvetoucích záhonů, ve kterých jsou vysazeny ke dřevěným konstrukcím popínavé růže,“ dodal Tomáš Pilař.

„Jsme rádi, že se nám zpod nánosu suti podařilo obnovit zapomenutý prostor poblíž modré fontány v místě, kde si každý bude moci pročistit hlavu a odpočinout si,“ řekl Jan Adámek, člen představenstva Výstaviště Praha. „Návštěvníci budou moci do Růžové zahrady zajít kdykoli během roku. Nové rozárium bude volně přístupné bez omezení,“ dodal Jan Adámek.

Růže bude dominantní dřevinou, ale doplňovat je budou okrasné sakury a další vzácné rostliny, které zde byly již dříve vysazeny. „Návštěvníci se mohou těšit na šalvěj, šantu, denivky či levandule,“ prozradila zahradnice Lucie z příspěvkové organizace Lesy hl. m. Prahy (LHMP), podílející se na výsadbě zahrady. „Nemůžeme se dočkat otevření prostoru veřejnosti, až si návštěvníci budou moci vychutnat zahradu za krásného babího léta,“ dodala Lucie.

Růžová zahrada je jedním z celé řady projektů, které Výstaviště Praha připravilo v relaxační zóně. V rámci revitalizace areálu se letos dokončí ještě další projekty. Jedná se například o opravu mlatových komunikací, obnovu leknínového jezírka, či dokončení sanačních prací na zbořeništi pavilonu EXPO. Cílem je návštěvníkům ještě více zpříjemnit pobyt v areálu a poskytnout jim další místa k odpočinku během návštěv akcí Výstaviště, poutě, festivalů nebo jen ke čtení zajímavé knihy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient