Search
Close this search box.

Výstaviště Flora se otevírá po zimě veřejnosti

V olomouckých historických parcích ve správě Výstaviště Flora Olomouc finišuje sezonní údržba, na kterou postupně naváže výsadba nových stromů. Především však celkové dění ve Smetanových, Čechových a Bezručových sadech ukazuje, že se Flora po zimě připravuje na novou sezonu. Barevnější budou i některé části města.

Novou ozdobou parků se stanou expoziční záhony cibulovin všeho druhu u pavilonů G a H. Vysázeny jsou k příležitosti oslav 60 let od 1. zahradnické výstavy, které zahájí jarní etapa Flory v termínu 26. – 29. dubna 2018. „Autorem budoucí rozkvetlé záplavy květin a barev je Atelier zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera. Odkvetlé cibuloviny budou v létě vystřídány kvetoucími letničkami. V Rudolfově aleji se návštěvníci mohou těšit na barevné trvalkové záhony, které mají ve Smetanových sadech již dlouholetou sezonní tradici,“ objasnil ředitel výstaviště Flora Jiří Uhlíř.

V rámci projektu Ozelenění města, který má v režii zahradnický úsek společnosti Výstaviště Flora Olomouc, se novou výsadbou promění také vybrané lokality města Olomouce „Projekt je součástí letošních jubilejních oslav 100 let od vzniku samostatného československého státu,“ připomněl primátor Antonín Staněk. „V rámci projektu připravujeme například letničkové záhony z přímého výsevu, které budou lemovat tramvajovou trať v Brněnské ulici,“ popsal za výstaviště Zdeněk Šup.

V únoru o víkendech se v areálu výstaviště Flora veřejnosti otevřely sbírkové skleníky. Brány do Botanické zahrady a Rozária v Bezručových sadech se veřejnosti tradičně otevřou v dubnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient