Výstava V pyžamech za kočkou

Od soboty 30. 6. do prvního červencového dne 2018 se v sálech Kongresového centra BVV uskuteční výstava dětí z Mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno, p. o., s názvem „V pyžamech za kočkou“. Tato výstava vznikla díky podpoře úřadu Jihomoravského kraje.

Papírové kočky tvořily nemocné děti během svého pobytu v Dětské nemocnici. Tam se totiž v průběhu své léčby mohou setkat se živými kočkami, které za dětmi chodí pravidelně již od roku 2002. Děti, kterým to povolí ošetřující lékař, se účastní felinoterapií, což je jedna ze součástí zooterapie. Jedná se o podpůrné působení na děti pomocí živých koček. Děti se toho o kočkách dozví opravdu hodně, třeba čím se živí, jak se o ně starat, jaké mají nemoci a samozřejmě nechybí ani kontakt se živou kočkou. A protože jsme v nemocnici, tak se zde chodí v pyžamku nebo v noční košili. A odtud je i název celé akce.

Všechny zážitky z felinoterapie dětí ztvárňují i výtvarně. A letos vznikly i papírová pyžamka, ve kterých jsou kočky. Výstava obrázků kočičích pyžam je soutěžní, celkem se představí okolo 150 úžasných kočičích výtvorů, jejichž malování si děti opravdu užily. Čeká tak na návštěvníky spousta zajímavých a netradičních obrázků koček. Nejlepší obrázky budou oceněny a jejich autoři získají hodnotné ceny.

Přijďte si zpříjemnit poslední červnový víkend a začátek prázdnin touto pěknou výstavou. Pro dětské návštěvníky je připraveno plno zajímavých aktivit – např. kočičí omalovánky, kočičí koutek a další….Všichni se mohou těšit na promenádu v pyžamech – ta bude v sobotu po 14.00 hodině – zde se představí kočky živé i se svými páníčky!

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz