Výstava Četnická stanice v nižborském zámku

Ve dnech 24. a 25.11.2018 se v Nižboru na zámku uskuteční výstava Četnická stanice. Na výstavě uvidíte dobovou četnickou stanici ze 30. let, výstroj a výzbroj československého ale i rakousko-uherského četnictva.

Dále se můžete dozvědět informace o zaniklé četnické stanici v Nové Huti pod Nižborem. Vše doplněno výkladem četníků ve službě.

Výstava bude otevřena oba dny od 10 do 17 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.