Vysokomýtští kanoisté si přivezli z Krumlovského maratonu čtyři bronzové medaile

O předminulém víkendu odstartoval již šestnáctý ročník Krumlovského vodáckého maratonu, který je tradičně poslední domácí velkou akcí závodní sezony. Závod se každým rokem rozrůstá a snad i díky krásnému počasí se letos na start postavilo přes osm set účastníků. Poměřit síly s domácí i zahraniční scénou přijela i početná výprava sportovců z SKK Vysoké Mýto. Vše začalo už pátečními sprinty přímo v centru města, kde závodníci bojovali vyřazovacím způsobem o postup do závěrečného finále a možnost získat první medaile. Přímo v historickém centru města, před bouřlivou diváckou kulisou se odehrála řada zajímavých a mnohdy dramatických soubojů. Skvěle si vedl Daniel Suchánek v kategorii C1, který v kvalifikaci porazil i trojnásobného mistra světa ve sprintu na divoké vodě a v samotném finále pak obsadil 3. místo. Kvalitní výkony podali i Michaela Zedníčková na kajaku žen a Jakub Šilar na C1, kteří skončili ve čtvrtfinále.

To nejdůležitější však přišlo na řadu v sobotu. Do hlavního závodu na 36 kilometrů nastoupili tři závodníci z našeho klubu. Výborně si opět vedl Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem na deblkanoi, když dopádlovali pro bronzové medaile. Pozadu nezůstala ani posádka Jakub Šilar – Petra Halašková (Olomouc) v kategorii C2 mix, kteří vybojovali rovněž třetí místo. Posledním Vysokomýtským zástupcem v hlavním závodě byl na kajaku jednotlivců Jan Veniger, který mezi juniory obsadil deváté místo.

Úspěšní byli i naši nejmladší závodníci startující v desetikilometrovém žákovském maratonu. Nejlépe se zde dařilo Michaele Zedníčkové na deblkanoi, která se svou partnerkou Simonou Bundovou z Pardubic dokázala dojet třetí ve společné kategorii chlapců a dívek do 15 let. O dvě příčky za nimi skončila naše nejmladší deblová posádka Ondřej Kvapil – Jáchym Vosmek a to i přes komplikace při průjezdu jezu pod Papouščí skálou. Velký posun proti loňskému ročníku zaznamenal kajakář Jakub Zrzavý který ve velmi silně obsazené kategorii K1 do 15 let skončil na skvělém 16 místě. Velmi solidně si při své maratonské premiéře s tratí poradil i Filip Syrový když obsadil celkové 25. místo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.