Vysoké Mýto si zvolilo své vedení

Ve vysokomýtském M-klubu se ve středu 31. října v podvečer konalo ustavující zasedání Zastupitelstva města Vysokého Mýta. Po úvodním složení slibu zastupitelů následovala tradiční procedura volby starosty a místostarosty, dalších pěti členů rady města a zřízení finančního a kontrolního výboru. Starostou města byl zvolen Ing. František Jiraský (Nestraníci), místostarostou Ing. Martin Krejza (ODS), dalšími členy rady města Mgr. Jaroslav Korbel (KDU-ČSL), Jiří Kovařík (Volba pro město), Mgr. Blanka Kysilková (Nestraníci), Mgr. Jan Lipavský (PATRIOTI pro VM) a Mgr. Helena Mandíková (ANO 2011).

Zastupitelstvo dále určilo, že finanční a kontrolní výbor budou mít již tradičně po 9 členech. Předsedou finančního výboru byl zvolen Mgr. Jan Lipavský a členy PaedDr. Jiří Podroužek, Ing. Roman Baťa, Ing. Pavel Kubů, Dana Filipiová, Mgr. Jan Schejbal, Ing. Jiří Vojnar, Petr Limberský a Ing. Radim Voříšek. Volbou předsedy a členů kontrolního výboru se bude zastupitelstvo města zabývat na svém prosincovém zasedání.

V diskuzi, která následovala po skončení programu ustavujícího zasedání zastupitelstva, vystoupili Jiří Junek a Oldřich Jiskra, kteří vyzvali nové zastupitele, aby věnovali pozornost nadměrné hlukové zátěži autodromu. „Chtěli bychom vám připomenout úkol, kterému jsme se v minulém zastupitelstvu věnovali, a požádat vás o součinnost. Přinesli jsme dopis, ve kterém jsme sepsali, co nám vadí a zároveň předkládáme věcný návrh, jak by se záležitost s nadměrnou hlukovou zátěži autodromu měla řešit,“ řekl Jiří Junek. Starosta František Jiraský připomněl, že se tento problém na půdě zastupitelstva i rady města řešil v poslední době několikrát. „Řešení není úplně jednoduché. Dosáhli jsme dílčích dohod s provozovatelem autodromu a budeme v tom pokračovat nadále. Seznámíme se s dopisem a uvidíme, co z návrhu je reálné a co naopak reálné není,“ řekl starosta.

„Na závěr bych chtěl poděkovat všem voličům za hlasy, které zvoleným zastupitelům dali. Za nás všechny chci vyjádřit přesvědčení, že budeme pracovat pro město ze všech sil, poctivě a neúnavně, aby s námi byli občané spokojeni,“ ukončil starosta zasedání zastupitelstva.

Členové Zastupitelstva města Vysokého Mýta:
Jaroslav Bendl (Nestraníci)
Mgr. Stanislava Burešová (ODS)
Filip Dvorský (PROFIT Mejto)
Ing. Jiří Fišer (PATRIOTI pro VM)
prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D. (ODS)
Ing. František Jiraský (Nestraníci)
Zdeněk Klát (Mejťáci)
Petr Klofanda (Nestraníci)
Mgr. Martin Koblížek (Nestraníci)
Mgr. Jaroslav Korbel (KDU-ČSL)
Jiří Kovařík (Volba pro město)
Ing. Martin Krejza (ODS)
Mgr. Blanka Kysilková (Nestraníci)
Mgr. Jan Lipavský (PATRIOTI pro VM)
Mgr. Helena Mandíková (ANO 2011)
Mgr. Jiří Plhák (Naše Mýto 2018)
Ing. Miloslav Soušek (Mejťáci)
Ing. Mgr. Bohumír Šraut (ANO 2011)
Ing. Ivana Urešová, MBA (Mejťáci)
Jiří Vondráček (Mejťáci)
Mgr. Iva Vrátilová (Volba pro město)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.