Vysoké Mýto schválilo podporu stavbě nové stanice zdravotnické záchranné služby

Zastupitelstvo města schválilo na svém zářiovém zasedání podporu záměru Pardubického kraje vybudovat v areálu užívaném Vysokomýtskou nemocnicí v ulici Vraclavská novou výjezdovou stanici Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. „Jsme přesvědčení, že nová stanice přispěje k dalšímu zkvalitnění zdravotní péče o občany, proto jsme rozhodli, že na náklady města zajistíme demolici nevyužívaného pavilonu, který stojí na pozemcích určených pro stavbu stanice. Zajistíme i výsadbu náhradní zeleně. A po dokončení stavby darujeme pozemek zastavěný výjezdovou stanicí Pardubickému kraji,“ řekl starosta František Jiraský.

Pardubický kraj již několik let připravuje výstavbu nové zdravotnické záchranné stanice ve Vysokém Mýtě. Ta stávající, která je v areálu nemocnice ve Vraclavské ulici, už dlouhodobě nevyhovuje potřebám zdravotnické záchranné služby. Nevyhovuje ani parkování vozů a ani jako zázemí pro personál. Pardubický kraj jednal s městem o možnostech umístění nové budovy výjezdové stanice. Při hledání vhodného místa bylo důležité, aby se vozy rychlé záchranné služby ze stanice co nejdříve dostaly na silnici I/35, později i na dálnici. Jako nejvhodnější se ukázal areál za budovou nemocnice v místě stávajícího stavebně nevyhovujícího a nevyužívaného pavilonu. Město projevilo vstřícnost nejen při hledání vhodného místa, ale nabídlo také další podporu této nákladné investiční akci. Na vlastní náklady zajistí demolici budovy a rovněž nařízenou výsadbu náhradní zeleně. Po dokončení stavby nové budovy město pozemek zastavěný výjezdovou stanicí daruje Pardubickému kraji.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.