Vysoké Mýto přivítá mladé řemeslníky z Čech, Slovenska i Maďarska

Ve dnech 18. – 20. září přivítá Vysoké Mýto již poosmé mladé řemeslníky z celé České republiky, Slovenska a Maďarska. Letos si vyzkouší přímo na náměstí své dovednosti rekordních 68 učňů z více než 20 škol v oborech zedník, obkladač, montér suchých staveb, instalatér a truhlář. Soutěže mladých řemeslníků se za uplynulých sedm ročníků zúčastnilo již téměř 450 učňů z celé České republiky a zahraničí. Hlavním cílem je propagace řemesel. Na soutěž jsou cíleně zváni žáci základních škol, kteří si mohou vyzkoušet svou zručnost při omítání zdi, práci se dřevem nebo pájení.

V rámci soutěže si budou moci účastníci i návštěvníci vyzkoušet stavět dům prostřednictvím virtuální reality. Mezi mladými stavaři se jedná o oblíbenou „hru“, kde si osvojí základní postupy a pravidla pro stavbu zdí včetně konstrukčních detailů. Veřejnost má zároveň možnost poradit se zde s odborníky ohledně rekonstrukcí bytů, při výběru stavebních materiálů, izolací, stavebních úprav v koupelně, včetně zařizovací sanitární keramiky a vodovodních baterií.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.