Search
Close this search box.

Vysočina bude dotovat vzdělávání praktických lékařů

Kraj Vysočina finančně podpoří vzdělávání praktických lékařů pro děti i dospělé. Podmínkou je jejich pětileté setrvání na pozici praktického lékaře v regionu. Pět tisíc korun měsíčně dostane budoucí praktik i konkrétní akreditované pracoviště, které ho bude tři roky vzdělávat. Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného za tímto účelem vyčlenil Kraj Vysočina pro rok 2019 čtyři miliony korun.

V Kraji Vysočina je akreditovaných pracovišť, tedy ordinací praktických lékařů, kteří mohou budoucí praktiky školit, hned několik. „Od této podpory si slibujeme větší zájem akreditovaných pracovišť o získávání dalších praktických lékařů,“ řekl Novotný.
Na Vysočině je podle něj praktických lékařů nedostatek. Chybí zejména v některých menších městech. Kraj už se samosprávami spolupracuje na zveřejňování nabídek volných míst. Zavázat lékaře k práci v konkrétní obci však není v možnostech kraje.

Kraj Vysočina poskytuje stipendium také budoucím lékařům, kteří budou sloužit v krajských nemocnicích. „V tuto chvíli už máme uzavřenou smlouvu s 11 mediky, kteří rok až dva zůstanou v našich nemocnicích,“ řekl Novotný.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient