Vysočina bude dotovat vzdělávání praktických lékařů

Kraj Vysočina finančně podpoří vzdělávání praktických lékařů pro děti i dospělé. Podmínkou je jejich pětileté setrvání na pozici praktického lékaře v regionu. Pět tisíc korun měsíčně dostane budoucí praktik i konkrétní akreditované pracoviště, které ho bude tři roky vzdělávat. Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného za tímto účelem vyčlenil Kraj Vysočina pro rok 2019 čtyři miliony korun.

V Kraji Vysočina je akreditovaných pracovišť, tedy ordinací praktických lékařů, kteří mohou budoucí praktiky školit, hned několik. „Od této podpory si slibujeme větší zájem akreditovaných pracovišť o získávání dalších praktických lékařů,“ řekl Novotný.
Na Vysočině je podle něj praktických lékařů nedostatek. Chybí zejména v některých menších městech. Kraj už se samosprávami spolupracuje na zveřejňování nabídek volných míst. Zavázat lékaře k práci v konkrétní obci však není v možnostech kraje.

Kraj Vysočina poskytuje stipendium také budoucím lékařům, kteří budou sloužit v krajských nemocnicích. „V tuto chvíli už máme uzavřenou smlouvu s 11 mediky, kteří rok až dva zůstanou v našich nemocnicích,“ řekl Novotný.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.