Search
Close this search box.

Vyškovští zastupitelé rozdělili další dotace

Další statisíce korun uvolnili vyškovští zastupitelé, když na svém zasedání vyhověli několika dalším žádostem o individuální dotace. Peníze dostanou rybáři, sportovci i třeba hudebníci. Je to další důkaz toho, že podpora sdružení a spolků nejrůznějšího zaměření ze strany vyškovské radnice ve velkém trvá.

Spolku Thalia Vyškov tak pomůže 80 tisíc korun na vybavení k divadelním představením. Amatérský soubor za peníze pořídí například projektor nebo divadelní kulisy. S tiskem knihy, s náklady na ilustrace, korekturami nebo tonery do tiskárny pomůže devadesátitisícová dotace spisovateli a bývalému novináři Josefu Špidlovi, který chystá historický román Hoř, ohýnku, o mou duši se už čerti perou. Zachycuje události z období válek o rakouské dědictví, včetně tragického požáru ve Vyškově roku 1753, vládu Marie Terezie a pohnuté události při pruském vpádu do Vyškova.

O deset tisíc víc zastupitelé odsouhlasili Občanskému sdružení BIG-BAND Vyškov, které hodlá projektem oslovit mladé hudebníky a zapojit je do činnosti orchestru či menších seskupení vycházejících z tohoto tělesa. Peníze poslouží i k doplnění zvukové aparatury. Sokolská župa Dr. Bukovského požádala o dotaci na reprezentaci ke 100. výročí založení republiky. 80 tisíc korun představuje náklady na slety České obce sokolské, kterých se cvičenci letos účastní.

O peníze na opravu kulturního domu v místní části žádá Moped Team Rychtářov. Spolek chce prostředky (schválených 100 tisíc korun) použít na opravy většího charakteru – odstranění vlhkosti zdiva, opravu zastřešení zahrádky či opravu fasády. Třináct tisíc korun pak poputuje na zářiové Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev juniorů a dorostenců v rapid šachu.

Myslivecký spolek Haná Vyškov zase zastupitele požádal o dotaci na dovybavení objektu klubovny a skladu mysliveckého spolku a rybářského svazu. „V loňském roce zajistili rekonstrukci objektu, letos jej chtějí dovybavit například nákupem linky, lednice nebo křovinořezu, aby mohli klubovnu řádně užívat,“ informoval o záměru místostarosta Vyškova Karel Jurka. Myslivcům tak pomůže 60 tisíc korun. Moravský rybářský svaz, místní organizace Vyškov pak požádal o pomoc při koupi víceúčelového traktoru. „Poslouží k zintenzivnění a zkvalitnění údržby okolí vodních nádrží, jež mají rybáři ve správě nebo v majetku. Svazu poskytneme půlmilionovou individuální investiční dotaci,“ sdělil místostarosta Jurka.

Další dotace pak potěší sportovce. Bike Team Vyškov, který se stará o tři desítky dětí, dostává 50 tisíc na činnost spolku a závody Moravské ligy BMX, Klubu stolního tenisu Vyškov s nákupem dvou stolů a fungováním klubu pomůže 80 tisíc, oddíl judo získá na vybavení a pomůcky pro cvičení 50 tisíc, Volejbalu Vyškov poslouží 150 tisíc na technické vybavení a zajištění mezinárodních turnajů a například Orel jednota Vyškov na seriál osmi atletických závodů obdrží dotaci ve výši 100 tisíc korun. „Sport pomáhá formovat charakter, mladí díky němu poznávají první výhry i porážky, pomáhá se sebevědomím. Z výše uvedených individuálních dotací je nicméně patrné, že se staráme nejen o sportující mládež, ale i o další spolky z nejrůznějších oblastí,“ shrnul místostarosta Jurka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient