Vyškovští zastupitelé rozdělili další dotace

Další statisíce korun uvolnili vyškovští zastupitelé, když na svém zasedání vyhověli několika dalším žádostem o individuální dotace. Peníze dostanou rybáři, sportovci i třeba hudebníci. Je to další důkaz toho, že podpora sdružení a spolků nejrůznějšího zaměření ze strany vyškovské radnice ve velkém trvá.

Spolku Thalia Vyškov tak pomůže 80 tisíc korun na vybavení k divadelním představením. Amatérský soubor za peníze pořídí například projektor nebo divadelní kulisy. S tiskem knihy, s náklady na ilustrace, korekturami nebo tonery do tiskárny pomůže devadesátitisícová dotace spisovateli a bývalému novináři Josefu Špidlovi, který chystá historický román Hoř, ohýnku, o mou duši se už čerti perou. Zachycuje události z období válek o rakouské dědictví, včetně tragického požáru ve Vyškově roku 1753, vládu Marie Terezie a pohnuté události při pruském vpádu do Vyškova.

O deset tisíc víc zastupitelé odsouhlasili Občanskému sdružení BIG-BAND Vyškov, které hodlá projektem oslovit mladé hudebníky a zapojit je do činnosti orchestru či menších seskupení vycházejících z tohoto tělesa. Peníze poslouží i k doplnění zvukové aparatury. Sokolská župa Dr. Bukovského požádala o dotaci na reprezentaci ke 100. výročí založení republiky. 80 tisíc korun představuje náklady na slety České obce sokolské, kterých se cvičenci letos účastní.

O peníze na opravu kulturního domu v místní části žádá Moped Team Rychtářov. Spolek chce prostředky (schválených 100 tisíc korun) použít na opravy většího charakteru – odstranění vlhkosti zdiva, opravu zastřešení zahrádky či opravu fasády. Třináct tisíc korun pak poputuje na zářiové Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev juniorů a dorostenců v rapid šachu.

Myslivecký spolek Haná Vyškov zase zastupitele požádal o dotaci na dovybavení objektu klubovny a skladu mysliveckého spolku a rybářského svazu. „V loňském roce zajistili rekonstrukci objektu, letos jej chtějí dovybavit například nákupem linky, lednice nebo křovinořezu, aby mohli klubovnu řádně užívat,“ informoval o záměru místostarosta Vyškova Karel Jurka. Myslivcům tak pomůže 60 tisíc korun. Moravský rybářský svaz, místní organizace Vyškov pak požádal o pomoc při koupi víceúčelového traktoru. „Poslouží k zintenzivnění a zkvalitnění údržby okolí vodních nádrží, jež mají rybáři ve správě nebo v majetku. Svazu poskytneme půlmilionovou individuální investiční dotaci,“ sdělil místostarosta Jurka.

Další dotace pak potěší sportovce. Bike Team Vyškov, který se stará o tři desítky dětí, dostává 50 tisíc na činnost spolku a závody Moravské ligy BMX, Klubu stolního tenisu Vyškov s nákupem dvou stolů a fungováním klubu pomůže 80 tisíc, oddíl judo získá na vybavení a pomůcky pro cvičení 50 tisíc, Volejbalu Vyškov poslouží 150 tisíc na technické vybavení a zajištění mezinárodních turnajů a například Orel jednota Vyškov na seriál osmi atletických závodů obdrží dotaci ve výši 100 tisíc korun. „Sport pomáhá formovat charakter, mladí díky němu poznávají první výhry i porážky, pomáhá se sebevědomím. Z výše uvedených individuálních dotací je nicméně patrné, že se staráme nejen o sportující mládež, ale i o další spolky z nejrůznějších oblastí,“ shrnul místostarosta Jurka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak