Vyškovští strážníci si chválí nové prostory, čekala je slavnostní tečka

Slavnostního otevření se ve středu 18. července dočkal zrekonstruovaný objekt v Žižkově ulici, do kterého se z nevyhovujících prostor radnice přestěhovali městští strážníci. Přesun na novou adresu dává Vyškovu možnost zdigitalizovat celý provoz kamerového systému a do budoucna umožní další rozvoj kamerových bodů ve městě.

Dominantou nové služebny je velkoplošná monitorovací stěna. V objektu rovněž vzniklo 18 bytů, které poslouží k nájemnímu bydlení.

Městská policie získala reprezentativní prostory, které ocení i samotní Vyškované, kteří do nich přijdou z jakéhokoliv důvodu. Na nové adrese mají strážníci kromě jiného větší zbrojní sklad, odpovídající sklad materiálu a výstrojních součástí i technickou místnost. Získali rovněž důstojné šatny a sociální zázemí. „Nová služebna umožní nejen rozšíření kamerových bodů, ale i zavedení celé řady nových pokročilých technologií, které povedou ke zvyšování bezpečnosti ve vyškovských ulicích. Většina kamer je stále analogových. Záznam po digitalizaci bude kvalitnější a půjde s ním velmi podrobně pracovat. Software s trochou nadsázky dokáže zázraky. Systém upozorní na nestandardní situace, rozpozná SPZ, která je v databázi. Nejprve je ale na řadě výměna kamer,“ připomněl starosta Vyškova Karel Goldemund.

Objekt město koupilo před čtyřmi lety. Obávalo se, že by mohl přilákat spekulanty, kteří by do něj nastěhovali problémové lidi. Stavební zásahy začaly loni v dubnu, skončily v červnu letošního roku. Rozsáhlou rekonstrukci zajistila společnost JIMI CZ, a.s., cena investice se vyšplhala na zhruba 33,6 milionu korun včetně DPH.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak