Vyškovští strážníci odhalili řidičku, která nadýchala skoro dvě promile

O tom, že nejen muži hazardují a usedají za volant pod vlivem alkoholu, se ve středu v noci přesvědčili vyškovští policisté. V Radslavicích zastavili řidičku, které naměřili 1,7 promile alkoholu. Navíc zjistili, že mladá žena si opravdu se zákony hlavu příliš neláme. Minulý měsíc jí totiž soud vyslovil zákaz řízení na více než rok. Bude se tedy zodpovídat před dalším soudem nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i z maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to jí hrozí až tříleté vězení. I slavkovští policisté zabránili během středeční noci v další jízdě muži, který usedl za volant ne příliš střízlivý. V Heršpicích mu policejní hlídka naměřila 0,8 promile. U správního orgánu ho čeká tučná pokuta i zákaz řízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak