Vyškovští policisté zastavovali během uplynulého víkendu hlavně opilé řidiče

Během uplynulého prodlouženého víkendu přistihli policisté na silnicích Vyškovska celkem sedm řidičů, kteří usedli za volant v rozporu se zákonem. Šest z nich bylo pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem marihuany. Jednalo se o samé muže ve věku od jedenadvaceti do šestapadesáti let.

Dvěma proudilo v krvi více než jedno promile alkoholu. Nejvyšší hladinu této návykové látky měl jedenadvacetiletý řidič osobního vozu v obci Bučovice. V sobotu po osmé hodině ranní nadýchal 2,57 promile alkoholu. Stejně starého muže pod vlivem marihuany zastavili v pátek před sedmnáctou hodinou ve Vyškově.

V obci Ježkovice pak v sobotu o půl desáté večer uvízl v síti silničních kontrol osmačtyřicetiletý řidič. On nadýchal půl promile alkoholu a jeho osobní vozidlo nebylo technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Platnost technické kontroly mu totiž skončila v březnu letošního roku. Všem policisté zakázali pokračovat v další jízdě a jejich protiprávním jednáním se budou dále zabývat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.