Vyškovští policisté se zabývají dalšími podvody přes internet

Pračka nabízená za výhodnou cenu na internetových stránkách zaujala ženu z Nesovic. Prostřednictvím těchto stránek si spotřebič počátkem května objednala. Ihned byla vyzvána k platbě a tak poslala více než pět tisíc korun na účet. Očekávaná pračka však nedorazila a paní tedy nezbylo nic jiného, než se obrátit na policii.

Bohužel takovýchto případů přibývá. Při nákupech přes internet buďte obezřetní, ověřujte si internetové obchody a raději neposílejte peníze předem. Využijte například možnost dobírky s kontrolou zboží. Stává se, že lidé ve snaze ušetřit několik stovek či tisícovek korun naletí podvodníkům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak