Vyškovští policisté odchytili během víkendu několik zfetovaných řidičů

Dá se říci, že pátek a sobota byly na vyškovských sinicích ve znamení alkoholu nebo drog za volantem. V sobotu neprošli pomyslným sítem vyškovských dopravních policistů dva řidiči. Oba mladí muži kontrolovaní ve Vyškově měli pozitivní test na drogy (jeden marihuana, druhý pervitin). V pátek zastavila policejní patrola řidiče, který projížděl Švábenicemi osmdesátikilometrovou rychlostí. Adrenalin z jízdy mohla podpořit i marihuana, která se projevila v testu. Všichni tito řidiči jsou podezřelí z přestupku, ze kterého se budou zodpovídat před správním orgánem.

Ani alkohol za volantem však o víkendu bohužel nechyběl. V sobotu asi v jednu hodinu po půlnoci zjistila hlídka městské policie alkohol u šoféra fordu. Odborný přístroj ukázal přivolaným policistům více než 1,5 promile alkoholu. Na řidiče s pozitivní dechovou zkouškou nad jedno promile narazili o víkendu i bučovičtí a slavkovští policisté. Tito jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.