Vyškovští futsalisté překvapivě porazili Brno 5:4

V páteční večer zavítal do vyškovské haly mistr, mistrů Kalábek Brno. Tento neochvějný vládce divize byl v loňské sezóně sesazen z trůnu a v letošní sezóně měl na kontě už tři porážky.

Soupeř přijel v kompletní sestavě, to je nutné podotknout. Ovšem pouze do haly. Na palubovku vyběhl notně okleštěn. Ztráty kanonýra Kaliny, vykartovaného Němce a brankáře Sáry nejdou lehce nahradit. Utkání začalo ve vlažném tempu, z něhož všechny přítomné vyvedl průnikem přes celé hřiště a parádní koncovkou Gevorg Ohanyan. V 5 minutě šli domácí do vedení. Ovšem o minutu později vystřeli Polonec, Tom Barbořák míč vyrazil před sebe a Banongo srovnal. V 8. minutě se rozehrála tyčkohra. Nejprve jí trefil hostující Banongo a o chvíli později Milan Ševčík. Domácí měli více ze hry i více šancí, ale ne a ne trefit síť. Vše se změnilo během krátké doby. Ve 14. a 15. minutě se dostal ke koncovce David Gottvald a dvakráte zacílil přesně a vždy za nahrávku děkoval rodinně Ličkové. Jednou Martinovi a jednou Pepovi. V 19 minutě ztratil Josef Lička míč a Logara šel sám na Toma Barbořáka a nadvakrát ho překonal.

Ve 22. minutě trefil podruhé tyčku Milan Ševčík a následná dorážka Michala Petřeka šla vedle. Ve 27. minutě se svým důrazem prosadil Josef Lička a domácí mužstvo vedlo 4:2. Hra je v této části vyrovnaná a zápas je stále otevřený. Ve 35. minutě skvěle rozehráli roh, když Vadym Chubirka uvolnil Milana Ševčíka a my vedli 5:2. Mohlo být hotovo, ale nebylo. V 36. minutě se sice na zadní tyči zjevil Vadym Chubirka zcela osamocen, ale netrefil. V 37. minutě přišel blikanec jako od Tomáše Řepky. Hosté během chvíle dvakrát udeřili. Nejprve se trefil Logara a o chvíli později po obrovské šanci Josefa Ličky, kterou zachytil brankář jen ramenem i Hodžič. Drama bylo na světě. Nemuselo však být. Dvakrát se v blízkosti brankáře hostů ocitl Jirka Legner, ale vždy chyběl pověstný kousek ke změně skóre. Závěrečný tlak Kalábku vyškovští přežili a k tomu ještě získali nečekané tři body.

Amor Lazor Vyškov – Kalábek Brno 5:4

Branky: 2x Gottvald, J.Lička, Ohanyan,Ševčík. Asistence : M.Lička, J.Lička, Gottvald, Chubirka.
Sestava Vyškova: Barbořák-Gottvald, J.Lička, M.Lička, Legner, Ševčík, Petřek, Ohanyan, Jünger, Chubirka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.