Vyškovští dopravní policisté zadrželi několik hříšníků

Během tohoto pracovního týdne narazili vyškovští dopravní policisté hned na několik hříšníků, kteří neměli za volantem co dělat. Valná většina projížděla Vyškovem. Čtyři řidiči měli pozitivní test na drogy. U tří ukázal test přítomnost látky cannabis, která je v marihuaně a u jednoho amfetamin. Tato látka se vyskytuje v pervitinu. Všichni čtyři jsou podezřelí z přestupku, který bude řešit správní orgán. Ovšem dva řidiči, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku, měli navíc ještě další hřích.

Evidence na ně prozradily, že mají zákaz řízení motorových vozidel. Jak vidno, ani s tím si hlavu nelámali. Zatímco prvnímu z nich naměřili policisté malou hodnotu promile, řidič kontrolovaný dopravní hlídkou počátkem týdne ve Vyškově nadýchal jedno promile. Je tak podezřelý nejen z trestnému činu maření výkonu úředního rozhodnutí jako první z řidičů, ale i z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak