Vyškovský hráč Boris Trávníček se stal mistrem České republiky ve stolním tenise!

TJ Ostrava na Varenské byla hostitelem 24. ročníku mistrovství České republiky ve stolním tenise vozíčkářů! Hrály se soutěže jednotlivců a dvoučlenných družstev. Vyškovský KST Dragon měl v ohni želízko v podobě nadějného juniora Borise Trávníčka!

V soutěži jednotlivců OPEN (bez rozdílu postižení) se z prvního místa radoval Boris Trávníček (hráč zdravých KST Vyškov), jinak vozíčkářů SK Moravia Brno, stříbro bral René Tauš (SKST Liberec) a bronz Jaroslav Hadrava (TJ Sokol Lhůta).

„Je to obrovský úspěch. M-ČR hraji potřetí a tohle se mi zatím povedlo nejvíc. A to samozřejmě zejména tím, že jsem vyhrál jednu z kategorií. A to – dle mého názoru – tu nejtěžší, tedy bez rozdílu postižení,“ uvedl novopečený vítěz kategorie OPEN mužů, dragon (pozn. red.: jak si ve Vyškově stolní tenisté říkají) Boris Trávníček, mající české i slovenské občanství.

O tom, že vozíčkářský stolní tenis není žádná sranda se můžete přesvědčit na sestřihu z loňského turnaje, zde: https://youtu.be/iDCfbe4tb7c

Boris je akvizicí právě Klubu stolního tenisu Vyškov na sezónu, avšak ve Vyškově odehrál již v uplynulém roce polovinu krajské soutěže, kde s bilancí téměř 50 % byl velmi platným hráčem!

Klub stolního tenisu ve Vyškově oslavuje v červnu své první narozeniny, byť na svém kontě má již řadu úspěchů. Krom mistra regionu mladších Metoděje Drápala, vícemistra dorostenců Vojtěcha Olejníčka, TOP8 v kraji dorostenců Ondřeje Libánka, či bronzového z kategorie mužů Antonína Srnu, rozjel také regionální středisko mládeže, tj. okresní výběr dětí Vyškova, Bučovic, a přilehlého okolí – Pustiměř, Ivanovice, Luleč aj., a také klubu bylo přiděleno Krajské centrum talentované mládeže, kam se sjíždí nejlepší mládežníci Brněnska, Blanenska, Tišnovska, či Znojemska. Pod vedením špičkových a reprezentačních trenérů jako Josef Braun, Jiří Řežab, Miroslav Sklenský aj. tam každý týden trénují své stolně-tenisové technické a fyzické dovednosti.

„Ve vyškovském okrese bohužel práce s mládeží významně pokulhávala, a proto jsme se rozhodli s kolegy Zdeňkem Tichým a Reginou Trávníčkovou, založit ve Vyškově mládežnické centrum stolního tenisu. Ono, teď si řeknete – že to nemusí být až takový problém, že kluby nemají děti, ale však právě důsledkem toho postupně končí kdysi tradiční kluby. Prostě tam odcházející zkušené hráče nemá kdo nahradit. Z týmů, s nimiž se nám regionálně velmi dobře spolupracuje, a také se pěkně věnují mládeži, lze jmenovat například Bučovice, Velešovice, Hodějice či Bošovice. Z krajského hlediska se
inspirujeme zejména od Strážnice, Moravské Slavie Brno nebo od Hodonína,“, dodává šéf klubu Antonín Srna.

Klub od svého založení jako zapsaný spolek funguje jako mládežnické centrum stolního tenisu, a je tedy logické, že jeho členská základna se tak skládá z více než 90 % mladých talentů stolního tenisu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.