Vyškovské stolní tenisty prověřil ve Stražisku reprezentační kouč Aleš Sviták

Reprezentační trenér žen, později i kadetek ČR, někdejší ústřední trenér mládeže ČAST, trenér ligoových VP Frýdek-Místek, šéftrenér Střediska vrcholového sportu Vítkovice, svazový trenér Belgie, trenér sportovního centra mládeže Ostrava, trenér ŠKST Bratislava, a v současnosti SK Dobré (Extraliga žen). Jen málokdo významnější – než Aleš Sviták, mohl převést záštitu nad soustředěním vyškovských dragonů – mládežnického klubu stolního tenisu ve Vyškově.

Během týdenního tréninkového kempu na Olomoucku (Stražisko) naplánoval stolně-tenisový program, čítající 30 hodin stolního tenisu a fyzické přípravy, doplněný každodenním ranním během, čítajícím v součtu necelé další 3 hodiny aktivního pohybu.

Společně s klubovým trenérem A. Srnou jim svěřenci byli hráči domácího KST Vyškov, doplněni o zájemce z řad nejlepší krajské mládeže (Holásky – Martin Slavíček, Bystrc – Lukáš Havránek). Vznikly tak dvě výkonnostní skupiny (mladší žáci, a starší žáci+dorost), kteří v malebné vesničce Stražisko našli své útočiště na šesti stolech v místní sokolovně.

Nekonečný tréninkový proces završil páteční závěrečný turnaj, v němž své kvality potvrdili ve starších Martin Slavíček a Dominik Novák, a v mladších dívky Kateřina Štarmanová s Amelií Sedláčkovou.

Pro trenéra Vyškova to však nebylo první setkání s tímto vrcholovým trenérem: „S šéftrenérem Svitákem se známe již delší dobu, před pár lety jsme spolu trénovali soustředění KST Blansko, následně jsem jej požádal o přednášku regionálním zájemcům z řad trenérů v našem bývalém klubu, a teď – do třetice všeho dobrého – mi kývl na nabídku vedení našeho klubového soustředění. Znám v České republice jen málokoho s takovým všestranným přehledem, a hlubokou znalostí stolního tenisu, jako má on.“.

Týden kvalitní přípravy na bližící se sezónu prokládali také společnými akcemi jako výletem na oblíbené stražiské koupaliště, společnou návštěvou olomouckého World Tour s účastí světových hráčů stolního tenisu, pečením „pingpongové buchty“, či společným fotbálkem na přilehlém hřišti.

Dragoni v nadcházející sezóně staví do soutěže DESET družstev (pět v soutěžích dospělých a pět žákovských). Očekávání jsou veliká. Vždyť jejich nejlepšímu svěřenci, Pavlu Beránkovi, letos dá dokonce šanci hájit jejich barvy samotná mekka stolního tenisu – slezský velkoklub KST Ostrava!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.