Search
Close this search box.

Vyškovské Oranžové hřiště letos pozve děti na šestimetrový maják

Loni se dočkalo rozšíření o pět nových herních prvků, pěší cesty i o nové lavičky. Letos se děti mohou těšit na jedinou novinku, ale zato pořádnou. Oranžové hřiště, které vzniklo na podzim roku 2012, se rozroste o šestimetrovou rozhlednu. Vznikne na kopci u stávající lanové dráhy.

V pořadí už pátá etapa sportovně-rekreačního hřiště Smetanovy sady tak na podzim zatraktivní vyžití nejmladších ročníků. „Půjde o další zajímavý herní prvek, který rozšíří už tak zajímavou nabídku pro děti všech věkových skupin. Můžeme jej nazývat majákem nebo rozhledničkou. Samozřejmě pod ní vyroste i dopadová plocha z gumové štěpky, samotná červenobílá věž bude vyrobená ze dřeva s kovovými prvky,“ popsal starosta Vyškova Karel Goldemund.

Maják vznikne za finanční podpory Nadace ČEZ, a to v částce 300 tisíc korun. Další náklady ve výši 250 tisíc korun pokryje město ze svého rozpočtu.

Podle starosty jde o další prvek zatraktivňující celou lokalitu. „Všichni dobře víme, že Smetanovy sady lákají sportovce, rodiny s dětmi i starší ročníky. Celé lokalitě věnujeme velkou míru pozornosti, těší nás, že letos dotáhneme i druhou etapu volnočasového a streetworkového vybavení u zimního stadionu. Od začátku jsme avizovali, že nestavíme pouze nový stadion, ale jakési centrum sportovišť a místo k setkání obyvatel našeho města,“ řekl vyškovský starosta.

Připomněl tak záměr vtáhnout do prostoru sportovního areálu i další Vyškovany, kteří třeba zrovna nevyhledávají tradiční kolektivní sporty. Loni se stavební firma v rámci první etapy zaměřila na workoutové hřiště doplněné o parkourové prvky a na dvě spojená hřiště pro streetball.

Druhá letošní etapa počítá se třemi hřišti pro pétanque se štěrkopískovým povrchem nebo dětským hřištěm s atrakcemi, které bude rozdělené na dvě části. Jedno bude pískové, druhé s povrchem z gumové štěpky. Radnice naplánovala i zázemí pro volejbalisty a tenisty, vznikne rovněž veřejné WC. „Přibydou i stojany na kola, lavičky, stolky nebo odpadkové koše. Prostor bude navazovat na venkovní terasu restaurace v rámci zimního stadionu,“ dodal starosta Goldemund s tím, že druhá etapa odstartovala v květnu.

Výběrové řízení vyhrála WAGNER stavební, spol. s r. o. za cenu bezmála 6 milionů a 190 tisíc korun včetně DPH za obě etapy. Hotovo má být do konce srpna.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient