Vyškovské Oranžové hřiště letos pozve děti na šestimetrový maják

Loni se dočkalo rozšíření o pět nových herních prvků, pěší cesty i o nové lavičky. Letos se děti mohou těšit na jedinou novinku, ale zato pořádnou. Oranžové hřiště, které vzniklo na podzim roku 2012, se rozroste o šestimetrovou rozhlednu. Vznikne na kopci u stávající lanové dráhy.

V pořadí už pátá etapa sportovně-rekreačního hřiště Smetanovy sady tak na podzim zatraktivní vyžití nejmladších ročníků. „Půjde o další zajímavý herní prvek, který rozšíří už tak zajímavou nabídku pro děti všech věkových skupin. Můžeme jej nazývat majákem nebo rozhledničkou. Samozřejmě pod ní vyroste i dopadová plocha z gumové štěpky, samotná červenobílá věž bude vyrobená ze dřeva s kovovými prvky,“ popsal starosta Vyškova Karel Goldemund.

Maják vznikne za finanční podpory Nadace ČEZ, a to v částce 300 tisíc korun. Další náklady ve výši 250 tisíc korun pokryje město ze svého rozpočtu.

Podle starosty jde o další prvek zatraktivňující celou lokalitu. „Všichni dobře víme, že Smetanovy sady lákají sportovce, rodiny s dětmi i starší ročníky. Celé lokalitě věnujeme velkou míru pozornosti, těší nás, že letos dotáhneme i druhou etapu volnočasového a streetworkového vybavení u zimního stadionu. Od začátku jsme avizovali, že nestavíme pouze nový stadion, ale jakési centrum sportovišť a místo k setkání obyvatel našeho města,“ řekl vyškovský starosta.

Připomněl tak záměr vtáhnout do prostoru sportovního areálu i další Vyškovany, kteří třeba zrovna nevyhledávají tradiční kolektivní sporty. Loni se stavební firma v rámci první etapy zaměřila na workoutové hřiště doplněné o parkourové prvky a na dvě spojená hřiště pro streetball.

Druhá letošní etapa počítá se třemi hřišti pro pétanque se štěrkopískovým povrchem nebo dětským hřištěm s atrakcemi, které bude rozdělené na dvě části. Jedno bude pískové, druhé s povrchem z gumové štěpky. Radnice naplánovala i zázemí pro volejbalisty a tenisty, vznikne rovněž veřejné WC. „Přibydou i stojany na kola, lavičky, stolky nebo odpadkové koše. Prostor bude navazovat na venkovní terasu restaurace v rámci zimního stadionu,“ dodal starosta Goldemund s tím, že druhá etapa odstartovala v květnu.

Výběrové řízení vyhrála WAGNER stavební, spol. s r. o. za cenu bezmála 6 milionů a 190 tisíc korun včetně DPH za obě etapy. Hotovo má být do konce srpna.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak