Vyškovská knihovna slaví úspěchy

Svou roli sehrál mimo jiné počet nových přírůstků knihovního fondu, plocha knihovny pro veřejnost, počet registrovaných uživatelů či počet stanic připojených k internetu. Úspěch v dané velikostní kategorii znamenal postup do druhého kola. To spočívalo v návštěvě porotců samotné knihovny. A ta vyškovská znovu zabodovala. V kategorii měst mezi 20 až 40 tisíci obyvateli má tak nejlepší knihovnu Vyškov.

Klání o Městskou knihovnu roku 2018 vyhlásil už podeváté Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Ocenění převzala v úterý 9. října v pražském Klementinu, sídlu Národní knihovny, delegace v čele s ředitelem Knihovny Karla Dvořáčka Pavlem Klvačem a vedoucí odboru školství, kultury a sportu městského úřadu Petrou Lakomou. „Zvláštní ocenění v dané velikostní kategorii za vynikající vzdělávací aktivity a podporu čtenářství nás pochopitelně velmi těší a zavazuje do další práce. Snažíme se, aby byla systematická a účinná. Děkuji samozřejmě zřizovateli, tedy městu, a svým kolegům, kteří v naší knihovně vytvářejí příjemnou atmosféru, která láká čtenáře k návštěvě, ke studiu i trávení volného času. Určitě v úsilí nepolevíme,“ přislíbil ředitel knihovny Klvač.

Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozované či zřizované městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb. Vyhodnocení klání proběhlo ve dvou kolech. „V tom druhém nás navštívila odborná komise. Posuzovala zejména společenské a komunitní působení knihovny pro obyvatele města, exteriér i interiér, technické vybavení nebo sociální zázemí,“ vyjmenoval ředitel vyškovské knihovny.

Městskou knihovnou roku 2018 se stala Regionální knihovna Karviná.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak