Search
Close this search box.

Vyškovská fara má ožít. Město pomůže farnosti půl milionem korun

Špatná je střecha i fasáda, s výraznými náklady se počítá také uvnitř budovy. Fara stojící v sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie chátrá. Rekonstrukce je podle Římskokatolické farnosti Vyškov jednoznačně nutná. Ovšem financování oprav ze státního rozpočtu je podmíněné vlastním podílem farnosti v milionové výši.

Vyškovští zastupitelé tak na svém posledním zasedání konaném v pondělí 17. září odsouhlasili poskytnutí individuální investiční dotace. Na faru město pošle půl milionu korun. Objekt by díky tomu mohl výrazně ožít. „Stará fara má totiž sloužit aktivizaci dětí, mládeže, rodin i nejstarší generace. Rozvinutí intenzivnější činnosti má spočívat v posilování mezigeneračních vztahů, zapojení osamělých lidí do komunitního života, v předcházení krizových stavů v manželství nebo v poradenství pro osoby nacházející se v těžkých životních situacích. K tomu ovšem farnost potřebuje odpovídající prostory. Rekonstrukce fary je jednoznačně potřeba. Neodmyslitelně k Vyškovu patří, je součástí středu města,“ nastínil místostarosta Vyškova Karel Jurka.

Zastupitelé tak zvedli ruku pro dotaci na stavební práce a ostatní související investiční náklady. „Myslíme tím nejen konkrétní stavební zásahy, ale i technický dozor investora nebo třeba projektový dozor,“ doplnil místostarosta Jurka. Investiční dotace půjde z nespecifikované rezervy města.

Zastupitelé nakonec schválili i další individuální dotace: například Český svaz chovatelů, základní organizace Vyškov dostane peníze na rekonstrukci kuchyně (100 tisíc), mažoretkový klub FALCO – Orel Vyškov na pořízení nových soutěžních dresů (50 tisíc), Sportovnímu klubu TRASKO Vyškov pomůžou prostředky na mezinárodní závod v Las Palmas a na tréninkový kemp v Bulharsku (dohromady 65 tisíc), Jezdeckému sportovnímu klubu Vyškov poslouží peníze na chrániče, přilby či překážkový materiál (40 tisíc), Tělocvičná jednota Sokol Vyškov pak částečně z dotace zaplatí rekonstrukci pánského sociálního zařízení (250 tisíc).

PIAFA Vyškov pak plánuje posílit možnosti terénních týmů, které vyjíždějí ke zdravotně postiženým, duševně nemocným nebo sociálně znevýhodněným klientům. „A to nákupem osobního auta na zajištění těchto služeb. Zastupitelé organizaci schválili částku 240 tisíc korun,“ zmínil další z dotací místostarosta Jurka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient