Vyškov zrevitalizoval veřejné prostranství u Křížku

Odstranění přerostlé zeleně, výsadba nové, vytvoření přístupových chodníků. Veřejné prostranství U Křížku v Opatovicích se dočkalo výrazné úpravy. Nově bude vybízet k odpočinku a rozjímání. Město totiž v místě nechalo doplnit také dvě lavičky.

Prostranství se nachází na křižovatce nedaleko vjezdu do místní části ve směru od Dědic. „Je mírně na vyšší úrovni než samotná křižovatka, působí tak poměrně dominantně. Prostor je nyní víc otevřený a vyčištěný. Požadavek vzešel od obyvatel Opatovic a osadního výboru,“ zmínila místostarostka Vyškova Karin Šulcová, která bude mít právě činnost osadních výborů na starosti.

V rámci akce vznikly v průběhu listopadu přístupové chodníky z dlažby i mlatového povrchu, dělníci místo doplnili o lavičky, urovnali terén a vysadili mimo jiné dvě lípy a několik keřů. Investice vyšla bez zeleně na 128 tisíc korun včetně DPH.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.