Search
Close this search box.

Vyškov zrevitalizoval veřejné prostranství u Křížku

Odstranění přerostlé zeleně, výsadba nové, vytvoření přístupových chodníků. Veřejné prostranství U Křížku v Opatovicích se dočkalo výrazné úpravy. Nově bude vybízet k odpočinku a rozjímání. Město totiž v místě nechalo doplnit také dvě lavičky.

Prostranství se nachází na křižovatce nedaleko vjezdu do místní části ve směru od Dědic. „Je mírně na vyšší úrovni než samotná křižovatka, působí tak poměrně dominantně. Prostor je nyní víc otevřený a vyčištěný. Požadavek vzešel od obyvatel Opatovic a osadního výboru,“ zmínila místostarostka Vyškova Karin Šulcová, která bude mít právě činnost osadních výborů na starosti.

V rámci akce vznikly v průběhu listopadu přístupové chodníky z dlažby i mlatového povrchu, dělníci místo doplnili o lavičky, urovnali terén a vysadili mimo jiné dvě lípy a několik keřů. Investice vyšla bez zeleně na 128 tisíc korun včetně DPH.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient