Vyškov se připojí k Hodině Země

Vyškovská radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie a kostel Nejsvětější Trojice v Dědicích zhasnou úplně, veřejné osvětlení na Masarykově náměstí bude ztlumené. K Hodině Země, největšímu celosvětového happeningu na ochranu klimatu, se v sobotu 24. března večer opět na symbolickou hodinu přihlásí také Vyškov.

Města a obce utlumují veřejná osvětlení, vypínají nasvětlení významných památek, reagují firmy a lidé, kteří se k akci hlásí zhasnutými světly ve svých bytech. Cílem iniciativy je dát najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země, a že věnujeme pozornost ochraně životního prostředí. Hovoří tak o snižování spotřeby energie, zdokonalování recyklace odpadu, každodenním chování u spotřeby vody či udržitelné produkci potravin. A upozorňuje, že dané výzvy lze naplňovat i lokálními aktivitami.

V České republice se k akci loni připojilo na 90 měst, obcí nebo památek. Ve světě se zapojilo 187 zemí. Vyškovské dominanty zhasnou v sobotu od půl deváté do půl desáté večer. Kampaň se koná vždy poslední březnovou sobotu. Hodinu Země pořádá největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody WWF – Světový fond na ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak