Search
Close this search box.

Vyškov se připojí k Hodině Země

Vyškovská radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie a kostel Nejsvětější Trojice v Dědicích zhasnou úplně, veřejné osvětlení na Masarykově náměstí bude ztlumené. K Hodině Země, největšímu celosvětového happeningu na ochranu klimatu, se v sobotu 24. března večer opět na symbolickou hodinu přihlásí také Vyškov.

Města a obce utlumují veřejná osvětlení, vypínají nasvětlení významných památek, reagují firmy a lidé, kteří se k akci hlásí zhasnutými světly ve svých bytech. Cílem iniciativy je dát najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země, a že věnujeme pozornost ochraně životního prostředí. Hovoří tak o snižování spotřeby energie, zdokonalování recyklace odpadu, každodenním chování u spotřeby vody či udržitelné produkci potravin. A upozorňuje, že dané výzvy lze naplňovat i lokálními aktivitami.

V České republice se k akci loni připojilo na 90 měst, obcí nebo památek. Ve světě se zapojilo 187 zemí. Vyškovské dominanty zhasnou v sobotu od půl deváté do půl desáté večer. Kampaň se koná vždy poslední březnovou sobotu. Hodinu Země pořádá největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody WWF – Světový fond na ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient