Search
Close this search box.

Vyškov se připojí k Hodině Země

Vyškovská radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie a kostel Nejsvětější Trojice v Dědicích zhasnou úplně, veřejné osvětlení na Masarykově náměstí bude ztlumené. K Hodině Země, největšímu celosvětového happeningu na ochranu klimatu, se v sobotu 24. března večer opět na symbolickou hodinu přihlásí také Vyškov.

Města a obce utlumují veřejná osvětlení, vypínají nasvětlení významných památek, reagují firmy a lidé, kteří se k akci hlásí zhasnutými světly ve svých bytech. Cílem iniciativy je dát najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země, a že věnujeme pozornost ochraně životního prostředí. Hovoří tak o snižování spotřeby energie, zdokonalování recyklace odpadu, každodenním chování u spotřeby vody či udržitelné produkci potravin. A upozorňuje, že dané výzvy lze naplňovat i lokálními aktivitami.

V České republice se k akci loni připojilo na 90 měst, obcí nebo památek. Ve světě se zapojilo 187 zemí. Vyškovské dominanty zhasnou v sobotu od půl deváté do půl desáté večer. Kampaň se koná vždy poslední březnovou sobotu. Hodinu Země pořádá největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody WWF – Světový fond na ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient