Search
Close this search box.

Vyškov řeší problémy se stále přibývajícími auty

Radní a následně zastupitelé Vyškova vzali na vědomí důležitý dokument, který komplexně vyhodnocuje a navrhuje řešení dopravní situace ve městě. Generel dopravy města Vyškova zadal odbor dopravy po provedeném výběrovém řízení zpracovat autorizované firmě v oblasti dopravního inženýrství a plánování – ostravské společnosti Udimo. Představuje soubor kroků spjatých s dopravou ve městě pro nadcházející roky.

Zpracovaná dokumentace generelu navazuje a z části aktualizuje původní dokument vytvořený v roce 2003. „Obsahuje akce a investice, které jsou reálné, i ty, které si nedokážeme příliš představit. Některé z navrhovaných akcí a opatření se samozřejmě objeví v rozpočtu na příští roky. Pojmenovává dopravní problémy města, pokouší se zklidnit vybrané úseky a odstranit nebezpečná místa. Dopravní zátěž je rok od roku vyšší, proto jsme chtěli nový generel, pochopitelně je doplněný o nové lokality, které v průběhu několika let vznikly a generují motorovou dopravu. Samozřejmě si všímá i pěších a cyklistů,“ popsal starosta Vyškova Karel Goldemund.

Všechna navrhovaná opatření mají snížit intenzitu dopravy v centru města. Vedení radnice vnímá jako nejdůležitější body dostavbu krajské silniční sítě a omezení průjezdu nákladní dopravy městem. Podstatná je i roky plánovaná modernizace železniční tratě Brno – Přerov, konkrétně její zdvoukolejnění, což má zvýšit zájem o železniční přepravu.

Dopravní odborníci nabídli i zajímavé rozbory, například o zatížení křižovatek, které ukazují postupný nárůst dopravy. Nejmarkantnější je to u trojice křižovatek Brněnská-Nádražní, Brněnská-Purkyňova a Dukelská-Dvořákova, kdy každá představuje přes 20 tisíc vjezdů aut za 24 hodin. Oproti průzkumu z roku 2002 jde o jasný nárůst. Například u první zmiňované křižovatky se jedná o víc než 27 tisíc vjezdů aut za den. Před patnácti lety byl jejich počet pod dvacetitisícovou hranicí. „Určitě se budeme jednotlivými body zabývat. Generel navrhuje určitá řešení, z nichž některá odpovídají reálným technickým a finančním možnostem města,“ doplnil vyškovský místostarosta Břetislav Usnul.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient