Vyšetřování vraždy u Lázní Bělohrad je u konce

Vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončuje v těchto dnech vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy, dvou pokusů vraždy a přečinu nedovoleného ozbrojování, ze kterého je od loňského roku obviněn manželský pár ze Semilska.

V průběhu vyšetřování vyšly najevo nové další skutečnosti, které vyústily k rozšíření trestního stíhání zmíněné dvojice, a to za zvlášť závažné zločiny dalších dvou vražd, spáchaných ve spolupachatelství, ve stádiu přípravy. Poškozenými jsou dva muži, tehdy ve věku 38 let a 49 let, které si obvinění předem vytipovali na internetu.

První případ se stal v květnu loňského roku, kdy na odlehlé místo poblíž hřbitova v katastru Lázní Bělohrad chtěli vylákat 49 letého muže pod smyšlenou záminkou prodeje sběratelských věcí z druhé světové války. Oběť zde měli v úmyslu usmrtit a poté jí odcizit peníze. Na místě však manželé čekali marně. Muž se totiž na domluvenou schůzku nedostavil, neboť mu policisté shodou náhod odebrali řidičské oprávnění a nemohl tak řídit vozidlo a ze schůzky se omluvil.

Druhý případ se odehrál o dva měsíce později poté, co koncem července 2017 zkontaktovali 38 letého sběratele poštovních známek. I tuto oběť měli stejně jako v přechozím případě rovněž v úmyslu usmrtit a následně okrást. Tohoto muže měli v úmyslu vylákat do lokality lesního porostu na odlehlé místo u Lázní Bělohrad a nabídnout mu zde k prodeji smyšlené poštovní známky. Nic netušící muž si však zachránil život, neboť jim sdělil, že u sebe nemá peníze. Ty si prý vyzvedne z bankomatu až poté, co si prohlédne zboží. Manželé se proto na místo schůzky nedostavili a od svého jednání upustili.

Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečným trestem.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz