Vyšel nový tištěný leták z řady Památky Slaného a Slánska

Rozkládací leták věnovaný bývalé radnici ve Slaném naleznete ve stojáncích městského úřadu (podatelna, odbor kultury a památkové péče) a v Infocentru Pod Velvarskou branou.

Stává se tak v pořadí 17-tým prospektem, kterým se odbor kultury a památkové péče snaží více seznámit veřejnost s Památkami Slaného a Slánska. Text se mj. věnuje jak historii, tak i průběhu poslední opravy v minulém roce. Dozvíte se tak třeba o zajištění statiky balkónu, restaurování znaku nebo o cimbálech, které odbíjejí ve vysoké věži.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak