Vyrovnané utkání Bruslařů s olomouckými Kohouty skončilo těsnou prohrou domácích

Utkání 10. kola Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a HC Olomouc bylo premiérou trenéra Miloslava Hořavy na boleslavské lavičce. Zápas se však od začátku nevyvíjel dobře, neboť Bruslaři už od první minuty prohrávali. Dokázali sice zásluhou Pabišky srovnat, ale soupeř v polovině utkání opět odskočil a své hubené vedení 2:1 si hlídal až do konce.

Přestože zápas zahájila útokem Boleslav, rychle inkasovala, neboť domácí ztratili puk. V poslední sekundě první minuty totiž Vilém Burian vypálil před modrou čárou a kotouč proletěl nad pravým betonem Pavla Kantora. Bruslaři byli po této studené sprše v následujících momentech opařeni a nedařily se jim útoky, čehož začal využívat soupeř. Vážnou šanci měl olomoucký Zbyněk Irgl, který při přesilovce od kruhu vyprášil Kantorův beton, jenž se stihl včas přesunout. Po vyrovnání počtu hráčů na ledě se domácí hráči probudili a začali také útočit tak, že se více hrálo před Konrádovou bránou, avšak Látal prováhal svou šanci před brankovištěm a poté ještě prudce pálil k protější tyči, kdy brankáři puk vypadl, avšak stačil situaci zachránit.

Jakmile tlak domácích ustal, měl opět co dělat Kantor. Před jeho bránou došlo ke srážce dvou bránících hráčů a Holec prověřil gólmanovu pozornost. Vyraženého puku se zmocnil Jan Jaroměřský, jenž prázdnou bránu přehodil jen o několik centimetrů. Jak se blížil konec třetiny, oba týmy útočily a gólmani si museli poradit například s průnikem hostujícího Strapáče, s útokem domácího Žejdla či s Bernadovým odpalem přes celé kluziště. Boleslav však v 18. minutě přidala a nejprve sice neuspěl Hanzlík, pak se však kotouče ujal Lukáš Pabiška, jenž si najel na levý kruh a propálil Branislava Konráda pod vyrážečkou. Vyrovnáním se domácí uklidnili.

Hned na úvod následující části se snažil nachytat soupeře Jakub Klepiš svým pokusem, avšak byl na poslední chvíli odstaven olomouckým bekem. Poté si Bruslaři zahráli přesilovku, při níž zasypali Konráda několika střelami. Následovala další, při níž opět musel Branislav Konrád předvést své schopnosti, zejména proti Klepišově pokusu, který vyrazil betonem. Před koncem početní výhody vlétl do předbrankového prostoru Musil, který místo střely volil nahrávku na Kotvana, ale puku se v závaru zmocnil Konrád. Domácí Kantor se poté chystal zakročit proti Dujsíkovi, avšak Skalický jeho pokus do odkryté části branky vyrazil výstrojí.

V dalším útoku domácích, kde si počínal dobře Látal, si počínal příliš vehementně Šťastný, jenž se dopustil zbytečného útočného faulu, který ve výsledku domácí mrzel. Na začátku 34. minuty se totiž v přesilovce prosadil Zbyněk Irgl, jenž od mantinelu trefil prostor pod břevnem. Olomouc tento gól nabudil a domácí se museli potýkat s aktivním Ostřížkem, později se však hosté sami připravili o převahu vyloučením za hrubý faul na Šťastného. V této přesilovce se však Boleslavi příliš nedařilo a Musil, jenž to zkusil z ostrého úhlu, těsně přehodil pravý růžek. Přesto se i po skončení početní výhody hrálo před Konrádem, kdy to domácím šlo lépe než při přesilovce, avšak bez vystřídání neměli dostatek sil, aby utkání ještě před sirénou srovnali.

Bruslaři na soupeře na začátku posledního dějství vlétli a Orsava zkoušel protlačit puk přes Branislava Konráda, poté i jeho spoluhráči, avšak jejich snaha nebyla úspěšná. Olomouc se musela i v následujících momentech bránit, Konrád zadní vrátka dobře zavřel a nedopustil ztrátu olomouckého vedení. Tento rozlet však domácí sami zbrzdili tím, že se nechali vyloučit. Během přesilovky však Olomouc nic nevymyslela a zdálo se, že se hodlá soustředit jen na bránění svého vedení. Po skončení přesilovky se totiž Boleslav opět nastěhovala do útočného pásma a hráči Olomouce zhustili předbrankový prostor až třemi hráči. A také čekali na chyby. Miroslav Holec vystihl v 50. minutě špatnou přihrávku na modré a vystartoval sám na Kantora, jenže přestřelil.

Pět minut před koncem hosté změnili přístup a usadili se na chvíli v pásmu Boleslavi, z kterého je nakonec domácí vyhnali, pak jejich tlak ustal díky jejich vlastnímu zakázanému uvolnění. Hosté však po buly obsadili hráče a Konrád se sám postaral o Žejdla, palícího od mantinelu. Minutu a půl před koncem Boleslav zvolila hru bez brankáře. Bruslaři sice soupeře po téměř celou dobu zatlačili do pásma, střelba byla i nadále neefektivní a Olomouc si pojistila tři body půlminutovým urputným bojem o puk u mantinelu, kde ho udržela až do konce.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 1:2

Branky a nahrávky: 18. Pabiška (Hanzlík) – 1. Burian (J. Galvas, Irgl), 33. Irgl (Burian, Nahodil). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Frodl, Lučan. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2611. Střely na branku: 31:20. Zblokované střely: 5:9. Hity: 12:14. Vhazování: 17:29 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
BK Mladá Boleslav: Kantor – T. Voráček, J. Říha, Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Kurka, Bernad – Orsava, Žejdl, Klepiš (A) – Pacovský, T. Knotek, Vondrka (C) – Šťastný, P. Musil, Látal – Pabiška, Skalický, Martin Procházka.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Jaroměřský, Švrček, Dujsík – Ostřížek, J. Knotek (A), V. Tomeček – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – Holec, Jergl.