Search
Close this search box.

Vyrobil s kamarády atrapu bomby a schoval ji pod lavici na vlakové nádraží, nyní mu hrozí dva roky vězení

Měla to být veliká legrace a je z toho velikým průšvih. Když si parta kluků usmyslí, že si udělají srandu a vyrobí maketu bomby, uloží pod lavici v hale Masarykova nádraží a pak společně sledují, co se bude dít, soudnému člověku dojde, že jde o vcelku hloupý nápad. Tak to pojmenovali policisté, kteří od konce února pátrali po totožnosti “vtipálka teroristy”.

Byl pátek 26. února podvečer a paní, čekající na vlak spatřila pod lavicí podezřelou tašku, ze které koukaly barevné dráty. Nelenils a podivný nález oznámila na linku 158. Policisté na místě následně provedli bezpečnostní opatření, během něhož byla evakuována železniční stanice, přerušeno vlakové spojení, odkloněna tramvajová doprava a na nezbytně dlouhou dobu uzavřeny ulice v okolí. Pyrotechnik pak vyloučil, že by se jednalo o ostrou munici a celé opatření, které trvalo přes hodinu tak bylo ukončeno. Autor kanadského žertíku v tu dobu už na nádraží nebyl, po chvíli totiž odjel vlakem do Libně. To ovšem policisté netušili. Kriminalisté z protiteroristické jednotky vše začali ji prověřovat pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Prověřováním a vyhodnocením zajištěných poznatků a stop získali informace, které je koncem června přivedly k několika podezřelým mladíkům. Při výslechu se jeden z nich přiznal, že tašku pod lavici umístil on a také, že atrapu sestrojil se svými kamarády doma. Tam také vymysleli, kam ji umístí a pak budou sledovat, co se bude dít.

Případ je i nadále ve vyšetřování. Pokud bude osmnáctiletý obviněný odsouzen, hrozí mu za tuto klukovinu až dvouletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient