Vykuk vymámil z lidí více jak 65 milionů korun

Dvaapadesátiletý muž z Trutnovska obral přibližně čtyřicet lidí dohromady o více než 65 milionů korun. K těmto penězům se dostal tak, že nabízel své služby jako investor na burzách nebo obchodník s cennými papíry. A právě kolem čtyřiceti lidí se nechalo od něj napálit. Navíc ještě některým klientům vystavoval směnky.
„Poškozeným vědomě nepravdivě tvrdil, že jejich peníze zhodnotí na celosvětových burzách obvykle s výnosem od 7,5 procenta do 25 procent ročně. Finanční prostředky investoval na burze pouze zčásti, částečně si je ponechal pro svoji potřebu nebo je použil na vyplacení dalších klientů. Zapůjčené prostředky v slibované výši nezhodnotil a jistiny nevrátil,“ informovala policejní mluvčí Lenka Burýšková.
Aby v klientech vzbudil důvěru, přijížděl za nimi v luxusním autě či se chlubil svým stádem daňků.

Muž svou vinu nepopírá, odmítá však, že by tak činil s podvodným úmyslem.
Pokud mu policie prokáže vinu, hrozí mu odnětí svobody až na deset let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.