Search
Close this search box.

Výhra nad Brnem udrží naději na záchranu

Zápas sezony! Tím je bezpochyby pro strakonické házenkáře sobotní první vzájemný souboj v nadstavbě s Brnem, na které ztrácejí čtyři body. Jen vítězství jim ponechá reálné naděje na udržení, případná remíza jim situaci velmi ztíží a porážka pro ně bude znamenat víceméně už jen teoretické naděje se v nejvyšší soutěži zachránit.

V základní části vyhrály Strakonice i Brno utkání pokaždé na svém hřišti, a to shodně rozdílem pouhého gólu. Na podzim zvítězil tým od Otavy 24:23 (13:14), když dva body zařídil Tomáš Pek trefou tři vteřiny před koncem. Jarní odvetu vyhráli Moravané 33:32 (18:9), přičemž si rozhodující náskok vytvořili hned v první půli a hosté už po změně stran jen marně dotahovali, což se jim povedlo i díky snížené koncentraci domácích. Ani mohutný finiš nakonec k bodovému zisku nevedl.

Situace před třetím měřením sil je otevřená. Pro svěřence trenéra Romana Marienky st. hraje výhoda domácího prostředí, na druhou stranu Brňané mohou hrát při vědomí čtyřbodového náskoku a toho, že i přes případnou porážku budou mít dál situaci ve svých rukách, více v klidu. Strakonice uhrály na jaře tři body (prohrály osm posledních duelů v řadě), Brno pět bodů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient