Vyhoštěný cizinec se k návratu do vlasti neměl, dále kradl u nás

Z přečinů krádeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku byl obviněn 36letý cizinec. Je podezřelý, že se minimálně od konce srpna letošního roku zdržoval na území České republiky, konkrétně v okrese Teplice a na území města Prahy, přestože si byl vědom skutečnosti, že má soudem uložen trest vyhoštění z územní České republiky ve výměře 2 roků s lhůtou k vycestování nejpozději do 26. 8. 2018.

Dále je podezřelý, že koncem října našel v Teplicích nepřenosnou tankovací kartu, kterou si ponechal pro svoji potřebu. Hned den poté odcizil v teplickém supermarketu dvě balení tabáku, která si schoval do kapsy a bez zaplacení prošel pokladní zónou.

V úterý byl zadržen v pražském hypermarketu, kde na prodejní ploše odcizil balení ponožek. Protože se jedná o recidivistu a je důvodná obava, že by se na svobodě dopouštěl další trestné činnosti a zároveň by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání, zaslal vyšetřovatel státnímu zástupci návrh k podání podnětu na umístění obviněného do vazby.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient