Search
Close this search box.

Vydával se za agenta BIS a lákal peníze z osamocených žen

Koupil si airsoftovou zbraň, maketu pistole CZ 75D, obal s nápisem Policie, na krk si pověsil vlastnoručně vyrobený odznak splácaný z loga Bezpečnostní informační služby a Policie ČR a myslel si, že je James Bond. Agent 007 se pak vydal na lov žen na webových seznamkách. A lákal z nich nejen lásku, ale i peníze.

Kriminalisté sedmého oddělení třetího policejního obvodu zadrželi třiačtyřicetiletého opakovaně soudně trestaného recidivistu, který se od konce dubna tohoto roku vydával za tajného agenta.

Pražští kriminalisté do současné chvíle evidují dvě poškozené, kdy jim svým jednáním způsobil škodu za více než padesát tisíc korun. Kriminalisté vyzývají případné další poškozené, které se setkaly s tímto falešným policistou, jestliže se prokazoval průkazem BIS nebo se snažil z nich jakkoliv vylákat peníze, aby se neprodleně ozvaly na linku 158.

Třiačtyřicetiletého muže kriminalisté zadrželi v úterý krátce po půlnoci v pražském Karlíně společně s policisty ze zásahové jednotky. Při prohlídce u něj kolegové nalezli airsoftovou zbraň (imitace CZ 75D Compact)  umístěnou v pouzdře označeném nápisem POLICE, na krku měl zavěšený průkaz BIS a v bundě dva nože.

Třiačtyřicetiletý muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestného činu podvod, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Obviněný policistům při výslechu sdělil, že utíkal před realitou mizerného života a na základě zkušeností, které získal sledováním televizních pořadů s policejní tématikou, se rozhodl vydávat za tajného agenta. Muž je stíhaný na svobodě.

Foto: Policie ČR

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient