Search
Close this search box.

Východ je naše budoucnost, na západ zapomeňme!

Z hesla v titulku si snad pro letošní rok vezmou příklad fotbalové kluby Sparty a Slavie. Po loňských nepovedených nákupech předražených hvězd, především ze západní části Evropy, jsou snad představitelé obou klubů poučeni.

Pro fanoušky Slavie bylo v loňském létě jistě příjemné číst na internetu jména, která přicházejí do jejich klubu. Těšili se na Halila Altintopa, který odehrál v Bundeslize 350 zápasů a nastřílel v nich 67 gólů. Další zajímavou posilou byl bývalý portugalský reprezentant Danny, který si udělal jméno především v ruském Petrohradu.
Ještě s větší nedočkavostí očekávali sezonu 2017/2018 jejich rivalové z Letné. Francouzi ve sparťanském dresu, to byla bomba! Rio Mavuba měl za sebou spoustu odehraných let ve francouzském klubu Lille, kde se dokonce stal kapitánem. Měl na kontě i přes desítku zápasů za reprezentaci. Ve Francii ale i v Německu hrála několik let i další loňská posila Georges Mandjeck. Naopak v Itálii (Inter, Parma, Sampdoria) se prosadil třetí Francouz, co přišel do Sparty, Jonathan Ludovic Biabiany.
S velkou slávou přicházeli vloni do Sparty i izraelský reprezentační ofenzivní hráč Tal Ben Chaim či rakouský reprezentant Janko.

Kromě Dannyho (ale to jen na podzim) se nikdo ze jmenovaných ve Spartě či ve Slavii neprosadil. Většinou to byli hráči, kteří měli nejlepší roky už za sebou. Možná si samotní jmenovaní hráči mysleli, že zde svou kariéru nějak ukončí v klídku a v pohodě za pěkný peníz. Avšak naše liga není žádné lážo plážo, jak si možná mysleli.

Už v zimě koupila Sparta dva rumunské hráče, záložníka Stanciua a brankáře Nitu, oběma jaro vyšlo velmi dobře. Teď v létě přivedla na Letnou Srba Uroše Radakoviče, který hrál v loňské sezoně skvěle v Olomouci či Kamerunce Tetteha z Bohemians Praha.

I Slavia zamířila s hledáním posil na východ, Alexandra Balutu získala z Rumunska a Martina Vantrubu ze Slovenska.

Už v dřívějších letech se prokázalo, že nejlepšími posilami jsou fotbalisté z jihovýchodu či Afričané. Snad se toho budou naše kluby, které se chtějí prosadit v Evropě, držet. Tito hráči mají velkou chuť se ukázat a pak zamířit na západ. To jim nemůže nikdo vyčítat. Pořád lepší než ti, co si sem přijdou ukončit kariéru…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient