Vyčerpaná Muchová vybojovala semifinále „malého Turnaje mistryň“

V obou zápasech ve skupině na Elite Trophy (turnaj pro hráčky na 9. až 24. místě) musela Karolína Muchová vždy odehrát tři sety. Obě utkání však pro 23letou rodačku z Olomouce dopadla na jedničku. Po tom dnešním mači však byla velmi fyzicky vyčerpaná.

Po vítězství nad Američankou Riskeovou dnes čekala Muchovou další zástupkyně této velmoci.
V prvním setu Sofii Keninovu porazila 6:4, ve druhé sadě jívšak bylo nevolno, a tak si nechala zavolat na kurt fyzioterapeutku. Ta české hráčce změřila tlak a ochladila ji pytlíky s ledem a naše reprezentantka poté mohla pokračovat. Přesto set ztratila v poměru 4:6.
V těžkých klimatických podmínkách tak musely hráčky absolvovat třetí sadu. V té se rozhodující okamžik zrodil za stavu 2:1 pro Muchovou, kdy vzala soupeřce podání. A protože svůj servis si udržela, mohla se radovat nejenom z vítězství v zápase, ale i z postupu do semifinále.