Vulgární muž volal pětadvacetkrát na tísňovou linku 158 a urážel policisty

V pondělí 9. července ve večerních hodinách na linku tísňového volání 158 opakovaně volal muž, nepožadoval pomoc, ale vulgárně urážel policisty. Učinil kolem pětadvaceti telefonátů, přičemž podle hlasu jevil známky opilosti. Muž byl ze strany operačního důstojníka opakovaně upozorněn, že volá na linku tísňového volání a dopouští se protiprávního jednání ve formě zneužití tísňové linky. Policisté následně zjistili, že by se mělo jednat o osmadvacetiletého muže z Kutnohorska a měl by se nacházet v obci Hněvkovice.

Operační důstojník na místo ihned vyslal světelskou policejní hlídku. Policisté na předpokládaném místě muže nalezli. Byl značně opilý a policistům uvedl, že si dělal legraci. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která vykázala naměřenou hodnotu 1,66 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém protiprávním jednání nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Osmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku pro porušení zákona o elektronických komunikacích, za což mu hrozí pokuta až do výše dvou set tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.