„Všichni hráči mají stejnou šanci,“ říká hokejový trenér plzeňských juniorů František Černý

Suchou přípravu zakončili i junioři indiánů. Obhájci mistrovského titulu letos na jaře získali bronz, nyní je po změnách v mládežnických kategoriích čeká další obrovská výzva. „Bude to hodně těžké,“ je si vědom trenér František Černý.

Pane trenére, co všechno již hráči mají za sebou?
Osm týdnů dřiny (úsměv). Model zůstal podobný jako v předešlých sezónách, ale snažili jsme se zařadit i nové prvky. Navíc nám pomáhal i kondiční trenér. Dle mého názoru suchá příprava plnila naše očekávání. Důležité také je, že se nám vyhýbala vážnější zranění, takže jsme tréninky absolvovali prakticky v kompletním složení.

Nyní na vás čeká celá řada přípravných zápasů i turnaj. Dostane prostor širší kádr nebo již půjde o složení pro extraligu?
Určitě se nebude jednat o tým na extraligu. Máme nyní pětadvacet hráčů a tři gólmany. K zápasům budeme nastupovat s osmnácti. Sloučily se kategorie, ale dostanou všichni stejnou možnost a mají šanci nás přesvědčit, že do týmu patří.

Plzeňští junioři patří v posledních letech k extraligové špičce. Jak těžké bude tuto pozici opět obhájit?
Hodně těžké. Nový systém soutěže vlastně spojil tři kategorie. Navíc v rámci Akademie budou kluci hrát za Klatovy za muže, aby byli připravení pro A-tým. Uvidíme, jak také ke vše u přistoupí ostatní celky. Jestli budou hrát na nejstarší kategorie. Teprve tedy poznáme, jak se to bude vyvíjet. Máme spoustu mladých a šikovných kluků, je však na nich, jak se popasují se soupeři například o tři, čtyři roky staršími.

Po letech spolupráce s panem Brukem nyní vedete mladé hráče s Petrem Kořínkem. Jak rozdílná spolupráce to je?
My jsme spolu trénovali již dříve starší dorost, takže víme, co od sebe čekat. Každý trenér je trošku jiný. David, když si plnil povinnosti u národního mužstva do osmnácti letech v průběhu loňské sezóny, tak jsem zde zůstával sám a Petr již chodil na naše tréninky. Ví, co jsme hráli a chceme se podobným, tedy útočným a aktivním stylem, prezentovat i nyní. Nevidím tedy ve změně žádný problém.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.