Search
Close this search box.

Všichni favorité v derniéře uspěli

Zpravidla se v této sezoně stalo, že někdo z adeptů na první ligu zaváhal. O tomto víkendu, kdy se hrálo poslední podzimní kolo, však všichni favorité druhé ligy bodovali. Až na Duklu Praha, která remizovala, ostatní (Pardubice, Jihlava, Hradec Králové a Brno) vyhráli.

Nejpřesvědčivější byla brněnská Zbrojovka, která vyřídila Prostějov pětigólovým přídělem. „Odehráli jsme vynikající zápas. Věřím, že to lidi bavilo. Pracovali jsme od první minuty až do konce a jsem hrozně rád za vítězství,“ zářil bývalý reprezentant Ondřej Vaněk po zápase. „Prostějov hrál celý zápas v bloku, takže to bylo hlavně o nás, jak do toho vstoupíme. Udělali jsme všechno tak, jak jsme měli a zaslouženě vyhráli,“ dodal s úsměvem.

Hodně radosti bylo i v Jihlavě, která si doma poradila s Vlašimí a přezimuje na třetím místě (31 bodů) před Zbrojovkou (28).
Před tyto dva kluby se dostala druhá Dukla (31) a trochu nečekaný vítěz podzimu Pardubice (35).
Pražané jistě doufali, že z letos rozpačitého Varnsdorfu přivezou všechny tři body, to se ale nestalo. „Já si myslím, že dnešní zápas byl o tom, že první poločas byli domácí jednoznačně hladovější a jednoznačně pracovitější, a zaslouženě nás potrestali. Měli hodně standardních situací a poločas skončil tak, jak měl. Myslím si, že jsme se ve druhém poločase zlepšili v pracovitosti, víc jsme udrželi balón pod řadou a z toho jsme si vypracovávali brankové příležitosti. Ale bylo to dneska na obě dvě strany. My jsme dneska z toho nemohli vytřískat víc než bod,“ uvedl trenér Dukly Roman Skuhravý.

Pardubice zakončily podzim výhrou na Vyšehradě. Bude zajímavé sledovat, jestli toto umístění udrží až do konce sezony. „Jsme rádi, že utkání máme zdárně za sebou a uhájili jsme podzimní první místo. V první půli jsme sice měli územní převahu a náznaky šancí, ale až sedm minut před poločasem se nám podařilo skórovat. To nás zklidnilo a ve druhé půli se nám dařilo být i nadále aktivní. Díky tomu jsme dali druhý gól, a úspěšně tak zakončili celý podzim. Poděkování zaslouží nejen hráči, ale i fanoušci, kteří nás doprovodili do Prahy,“ pověděl trenér Pardubic Jaroslav Novotný.

Na opačné pólu tabulky jsou Vyšehrad (14), Varnsdorf (14), Vlašim (11), Vítkovice (9) a Sokolov (7). Posledně jmenovaný tým vyhrál v této sezoně jen jednou a to ještě v době, kdy byly v Česku zaplněné pláže…

15. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyšehrad – Pardubice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Solil, 61. Hlavatý. Rozhodčí: Cihlář – Vaňkát, Váňa. ŽK: Hlavatý. Diváci: 386.

Brno – Prostějov 5:0 (1:0)

Branky: 27. Fousek, 52. Šmíd, 67. Vaněk, 78. Pachlopník, 83. Přichystal. Rozhodčí: Cieslar – Mojžíš, Bureš. ŽK: Bréda, Zapletal. ČK: 47. Janíček (všichni Prostějov). Diváci: 2492.

Jihlava – Vlašim 4:1 (2:0)
Branky: 22. a 76. Smejkal, 14. Zoubele, 53. Tlustý – 74. Janda. Rozhodčí: Berka – Poživil, Lakomý. ŽK: Lacko – Pilík. Diváci: 1029.

Chrudim – Sokolov 1:0 (1:0)
Branka: 23. Vašulín. Rozhodčí: Dubravský – Flimmel, Vitner. ŽK: Mrázek, Sixta, Vencl – Hošek, Machek, Červenka, Jakub Dvořák II. Diváci: 856.

Třinec – Líšeň 1:1 (1:0)
Branky: 14. Bedecs z pen. – 90.+4 Zikl. Rozhodčí: Hocek – Batík, Dohnálek. ŽK: Jeřábek, Hladík, Ševčík, M. Vintr, O. Vintr (všichni Líšeň). Diváci: 382.

Žižkov – Ústí nad Labem 2:1 (1:0)

Branky: 14. Diviš, 74. Halgoš – 82. Matějka. Rozhodčí: Vojkovský – Myška, Mikeska. Bez ŽK. Diváci: 1058.

Hradec Králové – Vítkovice 3:0 (2:0)
Branky: 9. Urma, 21. Doležal, 55. Šípek. Rozhodčí: Denev – Leška, Matoušek. ŽK: Leibl – Martišiak. Diváci: 601.

Varnsdorf – Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Houser – 53. Ayong. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Ratajová. ŽK: Lehoczki – Dancák, Kovernikov. Diváci: 954.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient