Vsetínští senioři budou mít brzy opravenou klubovnu

Město Vsetín se snaží vytvořit občanům seniorského věku prostor pro setkávání a realizaci jejich zájmů, dovedností v kolektivu, vzdělávání formou besed či sdílení vlastních zážitků.

K tomu účelu slouží Klub seniorů na Rybníkách – Pod Žamboškou 1579. Ten je umístěn v bezbariérových prostorách mezi dvěma domy s pečovatelskou službou, nedaleko centra města, v blízkosti zastávky MHD.

Klubovnu pravidelně navštěvuje více jak sedmdesát seniorů a je otevřená všem zájemcům, ať už se jedná přímo o seniory nebo o spolky. „Počet těch, kteří se zde chtějí scházet, stále přibývá. Jejich zájem o společenský život nás těší a chceme i nadále seniory podporovat v jejich činorodosti a aktivitě,“ řekla místostarostka Simona Hlaváčová.

Do klubovny seniorů se již delší dobu neinvestovalo a postupně se tento fakt podepsal na jeho stavu. „Radnice proto plánuje postupně klubovnu opravit. Již v letošním roce jsme na rekonstrukci vyčlenili více než sto tisíc korun,“ doplnila místostarostka Hlaváčová

„K rozhodnutí postupně opravit a zvelebit prostory klubovny výrazně pomohl také velký zájem ze strany seniorů o důstojné prostory, kde se mohou pravidelně scházet. Oprava bude zahájena o letních prázdninách. Nejprve dojde k výměně podlahoviny a následně se prostor klubovny vymaluje a na závěr bude položen nový koberec,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí vsetínské radnice Anna Blechová.

Nejen, že se bude v klubovně během dalších let pokračovat v opravách, ale rozšíří se i náplň setkávání. Nabídku aktivit mimo tradiční besedy a přednášky se zajímavými osobnostmi, doplní také relaxační aktivity, jazykové kurzy, cvičení paměti, mezigenerační setkávání a podobně.

„Naší snahou je, aby si zde každý vybral aktivitu podle svého gusta a hlavně se v Klubu seniorů cítil dobře,“ uzavřela Blechová.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz