Vsetínští radní schválili čtyři dotace na sociální služby

(Aktualizováno před )

Čtyři žádosti o dotaci z oblasti poskytování sociálních služeb podpořili radní na svém červnovém jednání. Částečného pokrytí nákladů spojených s provozem v letošním roce se tak dočkala například pobytová služba Dům pokojného stáří v Novém Hrozenkově či Středisko rané péče SPRP, pobočka Olomouc.
charita
„Rada města Vsetína v letošním roce podpořila již devět individuálních žádostí o dotaci pro sociální oblast v celkové částce sto čtyřicet tři tisíc devět set korun,“ připomněla místostarostka Simona Hlaváčová a dodala: „Z toho na červnovém jednání jsme vyhověli čtyřem žádostem celkově za takřka třicet tisíc korun.“

Příspěvku na pokrytí nákladů spojených se službami pro seniory se dočkal i Domov pokojného stáří na Nové Hrozenkově. Charitě Nový Hrozenkov byla rovněž poskytnuta dotace na částečné pokrytí nákladů na pobytové odlehčovací služby pro občany ze Vsetína.

Radní podpořili také poskytování odlehčovací služby v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici, kde budou v roce 2018 ubytováni občané s trvalým pobytem na Vsetíně.

Dotace byla schválena i na částečné uhrazení nákladů spojených se službou rané péče rodinám pečujícím o dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením pobočce Střediska rané péče SPRP v Olomouci. Tato péče je poskytovaná přímo na území města rodinám ze Vsetína.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz