Vsetínský dům kultury bude mít v srpnu nová sociální zařízení

Město Vsetín opravuje v domě kultury toalety nacházející se ve foyeru u velkého sálu a ve foyer v prvním podlaží. Práce začaly v květnu a hotovo má být 17. srpna. Návštěvníkům objektu jsou po dobu oprav k dispozici jen toalety při vstupu do restaurace.

„Hygienická zařízení, nacházející se ve foyeru domu kultury a také u galerie, zůstanou po provedené rekonstrukci na stejných půdorysech. Uvnitř ale dochází k zásadním změnám,“ řekl stavební technik úřadu Petr Findejs.

Po demontáži stávajících zařizovacích předmětů a instalací, vybourání příček, obkladů a dlažeb celý prostor získává nové velkoformátové dlažby a obklady, instalována je nová sanitární technika, jednotlivé WC kabiny jsou odděleny už ne zděnými příčkami, ale stěnami z lamina, stejně jako místa u pisoárů. Na nové konstrukce jsou použity moderní materiály s důrazem na odolnost a estetiku. Součástí prací jsou také nové rozvody zdravotechniky, vodoinstalace a kanalizace, úprava rozvodů ústředního topení a výměna radiátorů, nové rozvody elektroinstalace včetně osvětlení, instalace nových kazetových podhledů, úprava vzduchotechniky, vybavení mýdelníky, osušovači rukou, zrcadly, věšáky a dalším zařízením.

Stavební společnost Keramo D – Dohorák provedla demontáže stávajících rozvodů a bourací práce. „Jsou hotovy nové rozvody elektroinstalace, vodoinstalace a kanalizace. V těchto dnech probíhá pokládka keramické dlažby a keramických obkladů. Zároveň jsou prováděny montáže kazetových podhledů,“ vylíčil Petr Findejs.

„Oprava havarijního stavu pánských a dámských toalet bude město stát téměř čtyři miliony korun. Všechny práce probíhají dle časového plánu. To znamená, že 17. srpna bude již vše dokončeno a nově opravené toalety budou k dispozici návštěvníkům domu kultury,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient