Search
Close this search box.

Vsetínský Climax má novou halu i ředitele

Vsetínská společnost SERVIS CLIMAX, která je největším českým producentem stínicí techniky, rozšířila před nedávnem své výrobní a skladovací kapacity. Výstavbou nové haly v Jasenicích vybavené moderní technologií za celkem 90 milionů korun se zvýšily její výrobní kapacity z 21 500 metrů čtverečních na 30 000 metrů čtverečních. Ke změnám došlo i ve vedení společnosti, kde zakladatele firmy Miroslava Jakubce nahradil ve funkci jejího ředitele David Žabčík. Miroslav Jakubec zůstává ale i nadále majoritním vlastníkem a předsedou představenstva společnosti.

Výstavba nové třípodlažní výrobní haly o rozměru 70 x 40 metrů, která navazuje na původní halu, probíhala od září 2017 do letošního května. Díky ní se tak zvětšily prostory pro výrobu venkovních žaluzií, svislých fasádních clon, pergol a látkového stínění. „Dlouhodobě roste poptávka zejména po venkovních žaluziích a svislých fasádních clonách. Díky nové hale počítáme s výrazným zvýšením výrobní kapacity,“ vysvětluje zatím největší investici v historii firmy Climax nový ředitel David Žabčík.

Nové prostory vybavené technologiemi za více než 25 milionů korun, si vyžádají také zvýšenou potřebu zaměstnanců. V roce 2019 proto plánuje Climax navýšení jejich počtu ze současných 457 o dalších sto, a to především do výroby.

Firmu tak čeká do budoucna další rozvoj, a to už pod vedením nového ředitele. Po 25 letech od založení společnosti totiž dosavadní statutární ředitel Miroslav Jakubec předal její řízení svému dlouholetému kolegovi na postu obchodního ředitele Davidu Žabčíkovi. Miroslav Jakubec ale zůstává dále majoritním majitelem firmy a předsedou představenstva. „David Žabčík má velkou zásluhu na rozvoji společnosti, proto mu funkci předávám s plnou důvěrou. Na chod Climaxu budu dále dohlížet z pozice předsedy představenstva,“ uvedl ke změně Miroslav Jakubec.

Vzhledem k tomu, že Climax patří mezi velké zaměstnavatele v našem městě, zúčastnili se slavnostního otevření nové haly i zástupci radnice, ale i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

„Když jsem před časem měl možnost vidět provoz Climaxu, musím říct, že mě zarazila čistota, organizace a dobrá atmosféra, která na pracovištích panovala. Pro mě to je důkazem toho, že Climax je firmou nejen českého, ale také světového formátu,“ uvedl starosta Růžička a dodal: „Nesmírně mě těší, že nejen v nádherné nové hale, ale také v ostatních provozech je cítit to, že firma je v dobrých rukou.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient