Vsetínský azylový dům získal ocenění

Azylový dům Elim obdržel jako první v republice certifikát od S.A.D. (Síť aktérů pro domov). Účelem certifikace azylových domů je ověření důvěryhodnosti služby v rozsahu příležitostí a podmínek, které vytváří pro cílovou skupinu se specifickými potřebami, provedené nezávislými odborníky téhož zaměření.

„Ověření přesahuje rámec Standardů kvality sociálních služeb, je zaměřeno na odlišné oblasti, kterými jsou nastavení dané služby, důstojnost pravidel, humánnost a lidský přistup ke klientům, participace, angažovanost služby v širším kontextu reflexe pracovníků a technické vybavení a personální zajištění služby. Certifikát se uděluje na dobu 3 let.“ dodává Miroslav Ildža, ředitel Elim Vsetín, o.p.s.

„Je to pro náš pracovní tým velkým uznáním a oceněním naši práce. Jsme rádi, že jsme toto ocenění dostali. Uvědomujeme si, že certifikací to nekončí. Stále máme možnosti i příležitosti jak zkvalitňovat naši službu. V současné době bychom chtěli zlepšit technické vybavení a to především zrekonstruovat podkroví, kde by vznikly mj. dva samostatné pokoje s vlastním příslušenstvím.“ upřesňuje Ester Savková, vedoucí Azylového domu Elim.

Adéla Kaláčová

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.