Search
Close this search box.

Vsetínské ulice letos rozkvetou více než v předchozích letech

Městská zeleň, a to především kvetoucí zeleň v ulicích, se v letošním roce dočká dalšího rozšíření. V centru se mohou obyvatelé i návštěvníci těšit na větší množství květináčů plných letniček. Již před nimi by ale měly vykvést nové cibuloviny v trávnících na veřejných prostranstvích. Snahou města je od letošního jara rozjasnit plochy trávníků v centru města o kvetoucí cibuloviny, jako například narcisy, krokusy a tulipány. Ty byly již nasazeny v počtu asi šesti tisíc kusů na podzim a vykvést by měly brzy z jara. „Trávníky by měly rozkvést na náměstí Svobody, kolem ulice Nádražní v úseku od vlakového nádraží směrem k poliklinice a také v okolí křižovatky U Růžičků,“ přiblížil rozsah nové výsadby starosta Jiří Růžička s tím, že kvetoucí rostliny by měly opět zdobit také střed okružní křižovatky „U Telecomu“.

Technické služby města Vsetína, p. o., které se starají o městskou zeleň, zahájí na jaře také obměnu stávajících květináčů v ulicích města, na náměstích či přímo před radnicí. „Technický stav už neodpovídal požadavkům a také pohled na oprýskané nádoby nebyl nijak příjemný,“ zdůvodnil výměnu za nové starosta. Nové i stávající zachovalé květináče i záhony na Dolním náměstí a Panské zahradě budou následně osazeny dva a půl tisíci letniček, jako jsou například aksamitníky, voskovky, salvie, gazánie a podobně.

Z vybraných velkoobjemových květináčů na Smetanově ulici budou na jaře odstraněny stávající rostliny a keře, které nahradí nová výsadba kvetoucích trvalek a okrasných travin.

Stejně jako v minulém roce bude náměstí Svobody a prostor před městským úřadem ozdoben kaskádovými květinovými konstrukcemi, v nichž by měly kvést především muškáty. Ty budou zdobit ulice i v 42 závěsných květináčích na sloupech veřejného osvětlení na ulicích Svárov a na náměstí Svobody. „Nově počítáme s umístěním téměř čtyřicítky truhlíků s muškáty také na zábradlích mostů na ulici Smetanově, ulici Jiráskově a v Panské zahradě,“ prozradil další novinku starosta Růžička.

Jak nakonec naše město bude krásné díky nové zeleni, závisí také na chování občanů samotných. Pravidelně se totiž pracovníci správy zeleně setkávají s případy krádeží květin a také vandalismem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient