Vsetínské Senior taxi má pozitivní ohlasy

O městem dotovanou službu senior taxi, která na Vsetíně začala fungovat od počátku června, mají lidé velký zájem. K 9. srpnu si přišlo průkaz, opravňující k jejímu využití, vyřídit na radnici 523 seniorů starších 65 či držitelů průkazů ZTP či ZTP/P. Nejčastěji senior taxi využívají občané k dopravě k lékaři.

Objednat senior taxi si lze na telefonním čísle 778 779 710. V provozu je každý všední den od 6.30 do 15.30 hodin. Pro jeho využívání je však nutné mít vyřízen speciální průkaz, který je možné získat na odboru sociálních věcí městského úřadu, v kanceláři číslo 218 ve druhém patře budovy na Svárově. K jeho vyřízení je nutné mít u sebe občanský průkaz či průkaz ZTP či ZTP/P. Vyřízení je zdarma a platnost průkazu je vždy do konce kalendářního roku.

„K 9. srpnu si přišlo průkaz, opravňující využít senior taxi, vyřídit na radnici 523 seniorů. Řada z nich je starších 90 let, nejstarší žadatel oslaví v srpnu 99 let,“ přiblížila místostarostka Simona Hlaváčová.

Zřízení senior taxi se u starších občanů setkalo s pozitivním ohlasem. „Po počáteční vlně zájmu se sice počet žadatelů mírně snížil, ale stále přicházejí,“ uvedla Leona Zichová z odboru sociálních věcí.

„Chtěli jsme touto službou ulehčit našim seniorům a zdravotně postiženým spoluobčanům cestování k lékaři, do lékárny, na poštu či na úřad,“ říká dále místostarostka Hlaváčová.

Její slova potvrzuje i provozovatel senior taxi Petr Dubovský ze společnosti VI3 TAXI. „Nejčastěji mí klienti míří do nemocnice a polikliniky, dále pak do obchodů, na hřbitov či na návštěvu do domova pro seniory,“ uvedl Dubovský a dodal, že průměrně využije jeho služeb dvacet klientů denně.

Ti si mohou senior taxi objednat vždy minimálně den dopředu. Za jednu jízdu po území města Vsetína pak zaplatí bez ohledu na ujetou vzdálenost 25 korun. Senior taxi mohou občané využít až osmkrát za jeden měsíc. Společně s klientem může být také přepravována zdarma jedna doprovázející osoba a zavazadla běžných rozměrů.

Město má ve svém letošním rozpočtu na dotování senior taxi vyčleněnu částku 550 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.