Vsetínské městské lázně se dočkají rekonstrukce

Do městských lázní plánuje vsetínská radnice novou investici. Na počátku roku vznikla v sauně nová relaxační zóna, nyní se plánuje rekonstrukce samotného srdce městských lázní. Náklady mají překročit dvě desítky milionů korun.

„Projekt zpracovává společnost Centroprojekt, která je vítězem veřejné zakázky. Nyní pracujeme na projektu pro stavební povolení a následně bude vypracován realizační projekt,“ přiblížil stavební technik radnice Vladislav Jurčák.

Nejvíce peněz půjde do rekonstrukce technologie vody, přívodu tepla a vzduchotechniky. Ty jsou v havarijním stavu. Radnice chce úplně změnit systém vytápění a hospodaření s vodou. Teplo z odpadních vod plánuje využít na ohřev bazénů.

Nová vzduchotechnika zajistí tepelnou pohodu návštěvníků bazénu. Opravy se budou týkat také šaten, které jsou zastaralé a postrádají čipový systém. Šatny budou ale nadále rozděleny na muže a ženy. Zrekonstruují se také sociální zařízení.

„Plánujeme doplnit a upravit technologie vnitřního bazénu, relaxačního bazénu, whirpoolu, ochlazovacího bazénu a brouzdaliště. Dále se projekt zaměřuje na výměnu obkladu bazénu, buď bude použita fólie, nebo keramika,“ vylíčil Vladislav Jurčák. Mimo to se bude rekonstruovat elektroinstalace, vymění se staré rozvaděče za nové, a to včetně kabelových rozvodů. Nově bude také řešen ohřev vody, vymění se kogenerační jednotka a výměníková stanice. Radnice počítá také se zateplením věže k toboganu. „Celkový odhad nákladů na rekonstrukci přesahuje jednadvacet milionů korun,“ vypočítal starosta Jiří Růžička.

Velkou investicí bude také rozšíření služeb wellness v horním patře a jeho spojení s bazénem. „U parní a finské sauny přibyde například vířivka, tepidárium či Kneippův chodník. Schodištěm je propojíme s bazénem,“ popsal místostarosta Tomáš Pifka s tím, že zateplením pláště budovy se bude vedení města zabývat až naposled.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak