Vsetínské florbalistky v osmifinále play off vyřadily Vysoké Mýto

V prvním osmifinálovém souboji Vsetín na domácí půdě Vysoké Mýto porazil 4:0. Oba týmy začaly zápas opatrně. Valašky se však brzy osmělily a postupně se do třech výhodných střeleckých pozic dostala Goláňová. Ve čtrnácté minutě Urbášková nastřelila tyčku. První branku ale dala až o dvě minuty později Maštalířová. Také ve druhém dějství byli domácí iniciativnější a v pětatřicáté minutě po nepřesné rozehrávce Zahradníkové našla Maštalířová Seevaldovou a bylo to 2:0. Ve třetí třetině vsetínský tým dalšími dvěma góly ještě umocnil svoje první vítězství v sérii. Čisté konto vychytala Kateřina Šimková.

„Pro většinu našich hráček to byl první duel v seniorském play off. Proto byla zpočátku vidět na družstvu nervozita. Hráli jsme však dobře v obraně a dokázali jsme trestat chyby soupeřek,“ našel podstatu první výhry v sérii domácí kouč Michal Kvapil.

Ve druhém osmifinále Vsetín ve Vysokém Mýtě zvítězil 6:2. Souboj na východočeské palubovce byl dlouho vyrovnaný. Ještě v polovině devětatřicáté minuty to bylo 2:2. Potom už se v koncovce prosazovali pouze hosté.

„Podali jsme soustředěný výkon. Družstvo od začátku do konce střetnutí plnilo taktické pokyny. Hodně nám také pomohli naši fanoušci, kteří s námi do Vysokého Mýta cestovali,“ děkoval svým svěřenkyním i florbalovým příznivcům asistent vsetínského trenéra Patrik Seevald.

Výsledky osmifinále play off (na 2 výhry):
1.zápas: VSETÍN – VYSOKÉ MÝTO 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky Vsetína: Maštalířová 2, Seevaldová, Goláňová.

2.zápas: VYSOKÉ MÝTO – VSETÍN 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Branky Vsetína: Seevaldová, Marečková, Goláňová, Martinková, Maštalířová, Mikšíková.

Sestava: Šimková, Ištvánková – Barbora Hnátková, Maštalířová, Goláňová, Zahálková, Marečková, Martinková, Halaštová, Jakubkovičová, Mikšíková, Jašková, Dědková, Šobáňová, Seevaldová, Urbášková, Sedláčková, Gajdošová, Strnadová.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového