Search
Close this search box.

Vsetínská nemocnice získala od města dotaci na vybavení nové interny

Dotaci ve výši 267 tisíc 700 korun poskytli vsetínští zastupitelé Vsetínské nemocnici jako podporu projektu Společně pro novou internu. Tuto dotaci využije na vybavení nového pavilonu Vsetínské nemocnice, konkrétně na nákup vybavení jídelen pro pacienty na všech třech lůžkových jednotkách, zakoupení jídelních stolů a židlí a dále lavic do čekáren v centrálním ambulantním traktu pavilonu.

„Vsetínská nemocnice je pro nás velmi důležitá, a proto si ceníme toho, že se jí podařilo postavit nový pavilon. Jsem rád, že i město může přispět na novou internu, ,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Hlavním cílem nemocnice je zajistit kvalitní zázemí pro pacienty v jídelnách tak, aby ti, kteří jsou mobilní, mohli stravu dostávat ne na lůžku, ale v moderně vybavené jídelně. Zázemí bude k dispozici obyvatelům města a celého Valašska včetně dalších obcí spádové oblasti Vsetínské nemocnice.

„Pro nemocnici je velmi důležité, že ji vsetínská radnice podpořila, i když nepatří městu. Je to vzkaz města směrem k našim pacientům. Interní pavilon stojí zhruba 50 milionů korun, a proto jsme vyhlásili projekt Společně za novou internu. Do ní se zapojila řada obcí z okolí a Vsetín je mezi nimi vlajkovou lodí včetně výše částky,“ sdělila ředitelka nemocnice Věra Prousková.

Nemocnice převzala od Zlínského kraje nově vybudovaný interní pavilon, ve kterém bude provozováno interní a neurologické oddělení, včetně souvisejících ambulancí. Vnitřní vybavení celého pavilonu zajišťuje a hradí nemocnice z vlastních prostředků. Jejím cílem je otevřít tento pavilon plně vybavený, nejen pro kvalitní zdravotní péči, ale také pro kvalitní pobytové služby pacientů. Proto vyhlásila projekt Společně pro novou internu. V rámci něj se nemocnice snaží získat další zdroj financování pro vybavení celého pavilonu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient