Vsetínská nemocnice otevřela nové prostory rehabilitace

(Aktualizováno před )

Za účasti předsedy představenstva Vsetínské nemocnice a.s. MUDr. Radomíra Maráčka, starosty Vsetína Ing. Jiřího Růžičky, zástupců nemocnice, jednotlivých oddělení a řady dalších vzácných hostů byla ve středa 27. června 2018 slavnostně otevřena modernizovaná Lékárna DUO v poliklinice Vsetínské nemocnice a nové prostory, které získalo rehabilitační oddělení.

Ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková připomenula, že lékárna v poliklinice fungovala od výstavby v osmdesátých letech dvacátého století v podstatě v nezměněné podobě a na modernizaci již dlouho čekala. „Poliklinika je v majetku Vsetínské nemocnice, akciové společnosti, takže veškeré prostředky na obnovu bereme z finančních prostředků, které si nemocnice vydělá. Existovaly velké projekty na výstavbu nové lékárny včetně potřebného zázemí v jiných prostorách polikliniky, částka na realizaci se však odhadovala na zhruba třicet milionů korun, které jsme k dispozici neměli. Podařilo se nám ale přesvědčit Zlínský kraj, aby uvolnil prostředky na novou lékárnu uvnitř hlavního nemocničního areálu. Myslím, že to byl úžasný start pro další rozvoj. Za tři roky se podařilo zdvojnásobit obrat. To nám nyní umožnilo zmodernizovat i lékárnu v poliklinice, na jejíž obnovu pacienti i zaměstnanci dlouho čekali a určitě si ji zaslouží. Věříme, že zákazníci budou spokojeni a i tady se nám podaří obrat ještě navýšit,“ vysvětlila ředitelka nemocnice.

Modernizace Lékárny DUO v poliklinice trvala měsíc a přišla Vsetínskou nemocnici na zhruba 3,5 milionů korun. Zmizely výdejní boxy, dřevěné obklady stěn, veškeré pulty a nábytek. Lékárna získala klimatizaci, nové podhledy, podlahy, zcela nové prostorové uspořádání a vybavení, včetně kabinky, kde si mohou klienti vyzkoušet zdravotnické pomůcky či obuv.

„Zrovna, když jsem přijížděl, tak jsem v rádiu slyšel rozhovor o tom, že je farmaceutů málo a že tento obor studuje málo mladých lidí. O to více potěšující je, že tady vidím usměvavé tváře zaměstnanců, a přeji jim, aby se měli v nové lékárně dobře. Protože lékárna je velmi důležitou součástí zdravotnického provozu,“ popřál MUDr. Radomír Maráček a zároveň poděkoval všem, kteří se na modernizaci podíleli.

Hosté si prohlédli i nové části rehabilitačního oddělení. „Z prostor, kde dříve fungovala lékařská pohotovostní služba, je dnes důstojný vstup do rehabilitačního oddělení. Naše rehabilitace se stále rozrůstá, máme kvalifikované vysokoškolsky vzdělané fyzioterapeuty, lékařky, objem péče je stále větší, bylo už zapotřebí prostor oddělení zvětšit a zpříjemnit,“ zhodnotila ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková. Rehabilitační oddělení získalo nový vstup, centrální čekárnu, recepci s diskrétní zónou, zázemí pro individuální kinezioterapii a fyzioterapii nejmenších dětí. „Práce však ještě nejsou u konce. Těšíme se, že na podzimním dnu otevřených dveří rehabilitačního oddělení zájemcům představíme i zbývající změny,“ nastínila vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Mgr. Pavlína Matějčková. Modernizace prostor rehabilitačního oddělení si už vyžádala částku zhruba dva miliony korun.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz